Překvapení v podobě starého teplovodního kanálu, o kterém nikdo nevěděl, čekalo na řemeslníky ze Strabagu, když se pustili do oprav ve Zvolenské ulici v Prachaticích. „Dvě roury v betonovém kolektoru nebyly nikde zakreslené a nikdo je nepoužívá. Odstranili jsme je,“ popsal Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic. Potrubí pod silnicí vyměnili plynaři. „Ostatní majitelé sítí ty své zkontrolovali. ČEVAK provedl i kamerové zkoušky,“ upřesnil.

V celé šíři silnice podle jeho slov došlo k výměně konstrukčních vrstev v hloubce sedmdesát centimetrů. Hotové jsou výškové opravy vpustí i obrubníky a nové jsou odvodňovací šachty pro dostatečný odvod povrchové vody.

Horská chata u rozhledny na vrcholu Libína.
Rozhledna Libín bude měsíc zavřená

V úterý 15 září řemeslníci podle slov Vladimíra Žižky, mistra stavebního týmu, pokládali vrstvu ze směsi cementu a vápna pro zlepšení podloží, kterou s podložím promíchává stroj. „To vše se pak namočí, dorovná, utáhne, zválcuje a následuje technologická přestávka, kdy vrstva zraje,“ popsal Vladimír Žižka. Následovat bude zátěžová zkouška a položení vrstvy mechanicky zpevněného kameniva. „Tu bychom chtěli položit v sobotu. Teprve pak přijde na řadu pokládka finálních vrstev asfaltu,“ řekl s tím, že provoz se na silnici vrátí po úplném dokončení i s vodorovným značením. Teprve pak začnou opravy Slámovy ulice. „Termíny stíháme,“ ujistil stavební mistr. „A počasí zatím přeje,“ uzavřel Martin Grožaj.