Prevent 99, z.ú. Prachatice (jedno z kontaktních míst) vyhlásil na podzim Sbírku ponožek. Skvělý nápad, protože tuto pomoc zvládne každý.

Městský úřad Prachatice se v rámci firemního dobrovolnictví přidal. Zaměstnanci, zastupitelé, rada seniorů, studenti prachatických škol a řada dobrovolníků sesbírali 209 párů ponožek. Budou rozděleny do společnosti Prevent a na odbor sociálních věcí, který se také věnuje lidem bez domova, lidem sociálně slabým, ohroženým sociálním vyloučením.

Jak napsal Prevent 99: „Ochladilo se. Častěji saháme do skříně pro ponožky. Možná už raději ty silnější. Je to tak jednoduché.

Mnozí naši klienti ovšem toto udělat nemohou. Nemají skříň s ponožkami, protože nemají domov. Zařídit, aby měl každý domov a v něm skříň s ponožkami, to nedokážeme. Víme ale, že "už jen ty obyčejné" ponožky mohou i zachránit život! A k této pomoci máme všichni hodně blízko. Nové pomožky dospělých dámských i pánských velikostí můžete kdykoli v otevírací době přinést do našich 3 kontaktních center v Českých Budějovicích, Strakonicích a Prachaticích, nebo je zaslat na adresu sídla naší organizace: PREVENT 99 z.ú., Heydukova 349, 386 01 Strakonice. Sbírka pokračuje po celou zimu."

Ponožky od nás poputují do Preventu k Danielovi Randákovi, řediteli v pátek 22. prosince, a odtud pod stromeček potřebným.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. Nohy v teple do roku 2018 Vám všem.

Hanka RH+ Rabenhauptová