Když Michaela Müllerová a Jana Dejmková 
z Prachatic vloni v listopadu vyhlásily sbírku věcí a krmiva pro opuštěná zvířata, netušily, že se sejde tolik věcí, že na převoz by se hodil pořádný náklaďák.

Co můžete darovat:Deky, polštáře, pelechy, ale také dezinfekční prostředky,
přípravky na odblešení, obojky, vodítka, jakékoliv krmivo, rýži, piškoty, pamlsky nebo konzervy.
Sběrná místa jsou: Sport Shop Velké náměstí, Prachatice, nebo Fonka, s.r.o,. Žernovická ulice, Prachatice. Kontakt: 774 91 22 05 nebo 739 61 30 40. 

„Lidem není osud psů a koček v útulcích lhostejný, proto jsme sbírku vyhlásili také letos," zdůvodnila Michaela Müllerová s tím, že všechno, co se povede nasbírat letos, půjde do vybraného útulku v jižních Čechách. Vloni krmení a vybavení dostal útulek v Českém Krumlově. „Tam jsme nakonec vezli šest plných osobních aut," zhodnotila loňskou dobročinnou akci pro zvířata Jana Dejmková s tím, že sami netušili, kolik lidí a nejen z Prachaticka se do sbírky zapojí.


Předávku letos vybraných věcí dámy naplánovaly na pátek 6. prosince. „Do té doby mohou zájemci nosit krmivo a další věci, které útulky potřebují, na dvě sběrná místa v Prachaticích," upřesnila Michaela Müllerová. Do Vánoc by pak měly být všechny vybrané potřeby pro zvířata předány tam, kde je nejvíc potřebují.


Přesné místo, kam potřeby ze sbírky letos poputují, zatím není vybrané. Organizátorky sbírky ladí poslední detaily. „Útulky stále bojují 
s nedostatkem financí, tak jsme se rozhodli alespoň trochu pomoc," zdůvodnila Jana Dejmková s tím, že ona sama chová psy čtrnáct let a ví, že to rozhodně není levná záležitost.