Poslední víkend v červnu se v Prachaticích konají Slavnosti solné Zlaté stezky. Město v týdnu zveřejnilo hosty. Podle informací vedoucí odboru kultury Martiny Klinecké se 32. ročník slavností ponesou tradičně v duchu oslav renesančních Prachatic. Dorazí soumaři z Grainetu v dobových kostýmech i karavanou a přivezou sůl. Hlavními hosty pátečního večera budou zpěvačka Aneta Langerová a kapela Gaia Mesiah.

Dokonalá fraška.
Tipy Deníku pro příští dny: Vimperské setkání u ohně, vyprávění o cestě na Pamir

V sobotu bude hlavním hostem a do kočáru vedle starosty Jana Bauera usedne rodačka z Českých Budějovic, zpěvačka Martina Pártlová. „Program v sobotu večer bude patřit Báře Polákové, kapelám Hodiny a The People. Na závěr slavností je připravena Afterparty pod taktovkou DJ Basselickera,“ uvedla Martina Klinecká. Vystoupí také místní soubory a soubory z partnerských měst.

Hlavní program se bude tradičně odehrávat na centrálním pódiu na Velkém náměstí, doprovodné programy nabídne např. areál Parkán, hospicový park nebo ulice Hradební u Štěpánčina parku. Dobrou zprávou je, že vstupné prachatičtí radní nenavýšili a zůstane ve stejné výši jako v předchozích letech.

Podpořili hasičskou pouť

V sobotu 18. května se na prachatickém Velkém náměstí uskuteční 6. jihočeská hasičská pouť. Podle informací Petry Miklasové hasiči přijdou průvodem z areálu bývalých kasáren, kde mají sraz už před devátou hodinou, na Velké náměstí a do kostela sv. Jakuba. Tam se od 10 hodin uskuteční mše svatá. Program na Velkém náměstí bude od zhruba 11.15 hodin. „Čeká nás slavnostní nástup hasičských sborů, pozdravy, stužkování hasičských praporů, dechovka nebo komentované ukázky činnosti profesionálních hasičů,“ popsala Petra Miklasová jen část sobotního programu v Prachaticích. Ten je naplánovaný až do tří hodin odpoledne a chybět nebudou ani soutěže pro děti s hasičskou tematikou nebo skákací hrad.

Okrsková soutěž dobrovolných hasičů v Radhosticích
Hasiči v Radhosticích bojovali s časem i proudnicemi

Pořádání Hasičské pouti podpořili prachatičtí radní. Na posledním dubnovém jednání „přiklepli“ organizátorům dotaci ve výši 15 tisíc korun.

Kancelář starosty nově vede žena

Na návrh tajemníka MěÚ Prachatice Luboše Šafránka prachatičtí radní v pondělí 29. dubna jmenovali vedoucí odboru kanceláře starosty Martu Patrajovou. Nahradila Milana Batystu, který je od května šéfem odboru vnitřních věcí. „Marta Patrajová byla hodnotící komisí doporučena jako nejlepší kandidát s dlouholetou praxí nejen v oblasti personalistiky, ale také se zkušenostmi s vedením kolektivu,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer. Doplnil, že nová šéfka kancelář starosty od 1. května.