Co je nového v Prachaticích se dalším souhrnu krátkých zpráv z radnice.

Ordinovat začne nový zubař

Zubní centrum Happy Dent Jih v Prachaticích během dubna přivítá nového zubaře. Bude jím Robin Bilas. Ten přichází s bohatými zkušenostmi z nemocničního prostředí Českobudějovické a Zlínské nemocnice. „Věříme, že jeho přítomnost přinese vyšší dostupnost zubní péče,“ nezastírá radost z nového zubního lékaře místostarosta Jan Kotrba. Nový zubař začne přijímat nové pacienty během dubna 2024. Kapacita je ale omezená, a tak zájemci se proto musejí hlásit při osobní návštěvě na recepci společnosti Zubní centrum Happy Dent Jih v ulici U Stadionu.

Prachatičtí investují do čističky

Více než tři miliony korun bude stát rozpočet města Prachatice výměna kogenerační jednotky na Čistírna odpadních vod v Mlýnské ulici. „V rozpočtu je na investici připraveno 3,5 milionu korun,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Ukradené macešky z květináčů v Prachaticích.
Zprávy z Prachatic: Peníze na sport a do škol i ukradené macešky

Prachatičtí radní při posledním jednání schválili vypsání výběrového řízení, teprve to určí finální cenu. „Termíny jsou jeho součástí, ale dokončení celé výměny plánujeme do konce září,“ upřesnil.

Před deštěm pod střechu

Od polovině posledního březnového týdne mohou pacienti a návštěvníci prachatické nemocnice využívat novou autobusovou zastávku ve Vodňanské ulici. Přístřešek pro čekající na dopravu do nemocnice vyšel na 233 tisíc korun a během uplynulých dvou měsíců ho k zastávce sanitních vozů nemocnice nainstalovala firma EGOE plus. O zemní práce se postarala místní stavební společnost HUKO.

Sociální automobil dostane logo města

Od roku 1997 poskytuje seniorům a osobám se zdravotním postižením pomoc sociální automobil. Automobil slouží k rozvážce obědů a je nezbytný pro poskytování pečovatelské služby. Radní proto dostali návrh společnosti Kompakt, která představila projekt, při němž sponzorské peníze pomáhají provozovat 1021 takových aut. Jejich financování je totiž zajištěno reklamními nosiči umístěnými na vozech. Žádost o příspěvek prachatičtí radní podpořili. Na sociálním automobilu se tak objeví logo města Prachatice.

Natřou lavičky v parku Mládí

V dubnu začíná oprava laviček a jejich nátěru v prachatickém parku Mládí. Vedení odboru komunálních služeb proto upozorňuje na zvýšenou opatrnost při procházce v parku. Každá natřená lavička bude sice označena, opatrnost při případném usednutí je na místě.

Odbor vnitřních věcí změní šéfa

Radnice v Prachaticích. Ilustrační foto.Radnice v Prachaticích. Ilustrační foto.Zdroj: MěÚ PrachaticeStávající vedoucí odboru kanceláře starosty Městského úřadu v Prachaticích Milan Batysta se od pondělí stane vedoucím odboru vnitřních věcí. „Byl doporučen jako nejlepší kandidát z celkem sedmi velmi kvalitních uchazečů a je dlouholetým profesionálním úředníkem se specializací na pracovní procesy a IT,“ uvedl ke jmenování starosta Jan Bauer. Úkolem nového vedoucího odboru vnitřních věcí je pracovat nejen na řízení pracovních procesů a implementací IT řešení, které budou nově spadat pod tento odbor. Jeho dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti jsou zárukou kvalitního a efektivního řízení odboru. Na místo vedoucího odboru kanceláře starosty hledá vedení města nového zaměstnance. Nastoupit by měl během letošního května.