Sedm škol z celého Prachaticka se v týdnu zúčastnilo Dopravní soutěže mladých cyklistů v Prachaticích. Podle Renaty Jandové z pořádajícího DDM Prachatice žáci soutěžili ve dvou věkových kategoriích a následně ve čtyřech disciplínách, což byly jízda zručnosti, jízda podle pravidel na dopravním hřišti, první pomoc a test z pravidel silničního provozu. Každé dítě soutěžilo za svůj tým a také za sebe. Pořadatel totiž vyhlašuje šest nejlepších jednotlivců. Vítězné družstvo každé kategorie postupuje do krajského kola soutěže. Vítězem v obou kategoriích se stala základní škola ze Šumavských Hoštic.

Kontrolní den na stavbě a obnově vimperských Pivovarských teras.
Krátké zprávy z Vimperka: Vyhlídka se rýsuje, hřiště bude o prázdninách

V mladší kategorii byla druhá ZŠ Vacov a třetí ZŠ Smetanova Vimperk. V kategorii starší druhé místo získala prachatická ZŠ a Montessori MŠ Národní, třetí Základní a mateřské škole Vacov.

Na Národce měnili knihy

Vůbec poprvé uspořádala prachatická ZŠ Národní swap knih. Školáci donesli do školy knihy, které již doma nevyužijí a jen tak zbytečně ležely, aby jim dali druhou šanci a mohli je číst další čtenáři. Výměnu knih navíc svou přítomností obohatil spisovatel, pedagog a rodák z Prachatic David Jan Žák. Školákům v Národce přečetl ukázky ze tří jím napsaných dětských knížek a byla mezi nimi i ta poslední vydaná s názvem Kdo krade sny? Se čtením pomáhaly i děti, ty totiž četly úryvku z knih svých oblíbených autorů i svoje literární díla.

Skládka odpadu zmizela

Okolí jezírka v Kaštanové ulici zavezené velkým množstvím odpadu vyčistili zaměstnanci prachatických Technických služeb sotva před pár týdny. Vedení města Prachatice na místo skládky nechá umístit velkoobjemový kontejner a věří, že přijde tamním zahrádkářům vhod.

Květinová výzdoba ve Zlatém sále zámku Kratochvíle.
Sobota na Kratochvíli: Interiér rozzáří květiny, na vodní příkop připluje loďka

Chce tak zabránit dalšímu znečišťování okolí jezírka nad sídlištěm. „Apelujeme na všechny zahrádkáře, aby využívali tyto kontejnery a neodhazovali bioodpad do přírody. Plánuje se zde i umístění posezení, kde si bude možné odpočinout a relaxovat,“ doplnila Jana Hulešová z kanceláře prachatického starosty.