Dopravní policisté by potřebovali případné svědky k nehodě, která se stala od pěti ráno v pondělí 11. března do zhruba půl deváté ve středu 20. března na autobusovém nádraží ve Staších. Někdo tam totiž narazil do okapu a podbití střechy u domu. Z místa dotyčný odjel, aniž by kontaktoval majitele objektu. „Předběžná škoda na objektu je vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ upřesnila mluvčí Policie v Prachaticích Martina Joklová.

V čase od půl třetí odpoledne v pondělí 18. března do sedmi hodin ráno ve středu 20. března narazil neznámý šofér do mercedesu. Nehoda se stala na sídlišti Míru ve Volarech, kde majitel zaparkoval osobní Mercedes-Benz E 0250. Škoda po nárazu je dost vysoká, předběžně ji policisté vyčíslili na padesát tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto.
Naboural do zaparkovaného fordu a odjel, hledají ho policisté

Na prachatickém Velkém náměstí během dvou hodin parkování někdo zničil zaparkovanou Škodu Superb. Do auta neznámý řidič naboural v době mezi půl desátou a půl dvanáctou hodinou dopoledne. Škodu policisté odhadli na dvacet tisíc korun. Majitel superbu má v tomto případě velkou výhodu, kamery na Velkém náměstí v Prachaticích by mohly viníka srážky, který od nehody odjel, odhalit.

Dopravní policisté ústy mluvčí Martiny Joklové žádají o pomoc případné svědky popsaných nehod o informace. „Informace k dopravním nehodám je možné dopravním policistům sdělit buď osobně na služebně v ulici Pivovarská v Prachaticích, nebo telefonicky na čísle 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158,“ vyzvala případné svědky policejní mluvčí.