Podle slov vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jany Vokurkové to je dostatečná zásoba na ještě nejméně první tři měsíce příštího roku. Zdůraznila, že jde o nejvíce používané tabulky, tedy pro osobní a nákladní vozidla. „V tuto chvíli už máme ale další tabulky registračních značek objednané. U nás rozhodně nebudou mít majitelé vozidel žádný problém," řekla Jana Vokurková. Registrační značky Vimperští objednávají čtvrt až půl roku dopředu. Je to prý záměr, aby nemohlo dojít ke kolapsu.
Počet lidí, kteří si ve Vimperku přijdou pro nové tabulky registrační značky se různí a není možné říci, že týdně vydají určitý počet. „V jednom týdnu je to pět nově vydaných značek, v dalším týdnu je to třeba dvacet. Počty se prostě různí," popsala Jana Vokurková situaci na registraci vozidel ve Vimperku.
Dostatečnou zásobu značek, a to jak pro osobní a nákladní auta, tak i pro motocykly nebo traktory mají také na registru silničních vozidel v Prachaticích. Prachatickému deníku to včera potvrdila vedoucí odboru Ivana Jeřábková.
Značky na motocykly nebo traktory ale nevydávají úředníci tak často. Vedoucí oddělení registru vozidel Ludmila Volčíková upřesnila, že s tabulkami značek jsou schopní vydržet klidně celý příští rok. „Zásoby máme dostatečné. Sklad značek pravidelně kontrolujeme a nemůže se stát, že by došly. Objednáváme vždy s velkým předstihem. Nečekáme na to, až budeme brát značky z posledního balíku," ujistila Ludmila Volčíková s tím, že pravidelně objednávají také tiskopisy jak pro technické průkazy, tak i osvědčení o technickém průkazu. „Prostě nám nic nechybí a klienti mohou přijít kdykoliv v úřední hodiny," zdůraznila vedoucí oddělení.
Registrační značky vydávají úřady nejen těm majitelům vozidel, kteří si koupí nové auto, ale také v případě, že majitel změní bydliště, značka je poškozená nebo například ztracená. Vydání nové registrační značky vyjde každého majitele auta na čtyři sta padesát korun.