Před letní sezonou se žluté autobusy RegioJet rozjedou do několika nových destinací a nově zamíří do Chorvatska a Rumunska.

Linky v průběhu dubna a května začnou spojovat Českou republiku se Splitem, Zadarem a dalšími místy na chorvatském pobřeží a s Aradem či Temešvárem v západním Rumunsku.

Novinkou bude také linka z Prahy do bavorského Pasova, která zároveň nově spojí Prahu s jihočeskými městy Strakonice a Vimperk.


Deník o tom informovala Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet. „Naše autobusy na mezinárodních linkách přepravily meziročně o více než 300 tisíc cestujících více. Chceme tempo růstu udržet a rozšířit naše linky do míst, která jsou populární," řekla.

Praha - Strakonice - Vimperk - Pasov

Linka bude od druhé poloviny května denně v každém směru a kromě bavorského Pasova spojí s Prahou nově také další tři místa v Jihočeském kraji – Strakonice, Vimperk a Strážný a současně bavorské město Freyung. Linka tak osloví nejen turisty a zahraniční návštěvníky Pasova či Prahy, ale současně nabídne žlutý servis pod značkou RegioJet také ve vnitrostátní dopravě cestujícím jezdícím z Prahy zejména do Strakonic či Vimperka.