Tak trochu kuriózní a možná až úsměvná by se mohla zdát situace, před níž byli postaveni prachatičtí strážníci. To ale za předpokladu, kdyby se nejednalo o trestný čin a škodu na majetku.


Do záchytných kotců nad městem se totiž v uplynulém týdnu někdo vloupal a odcizil odtud jednoho ze psů, fenu křížence německého ovčáka bílé barvy. Přitom by stačilo málo a pes by byl zájemci vydán úplně zdarma. Vzhledem k tomu, že novopečený majitel se ale neobtěžoval nikoho kontaktovat, vypáčil vstupní branku do areálu záchytných kotců, poškodil zámek u dveří a následně přeštípl visací zámek u kotce, dopustil se trestného činu.


„Celou událost si převzali policisté," potvrdila tisková mluvčí prachatické městské policie Blanka Rokůsková.


Miroslav Lahovec, který má záchytné kotce a péči o odchycené psy na starosti, jen nechápavě vrtí hlavou. „Dalo by se tipovat, že se jednalo o majitele psa, který se tak chtěl vyhnout placení za pobyt psa v kotci. Proč jinak by se sem někdo vloupal, když pro nalezené psy majitele hledáme," říká. Navíc se nejedná o první případ, už v minulosti se s podobnou situací setkal, kdo ale tehdy vyvrátil dveře a odvedl si psa, se nezjistilo.


V kotcích tak zůstali čtyři psi, kteří ještě na své majitele čekají. Jedná se o dva psy, kteří byli v minulosti odebráni majiteli, a dva nalezení psy. Je mezi nimi i mladá fenka labradora, která je tam od února. „Je vychovaná a čistotná. Není přímo vycvičená, ale poslouchat umí," říká Miroslav Lahovec.