Rozbil zadní okno recepce kempu a odcizil tam věci celkem v hodnotě 6750 korun. Za dva dny v podvečer ve stejném kempu rozřízl stan tábořícího školáka a sebral v něm tablet a reproduktor za 1800 korun.

Pokračoval 6. června odpoledne. V Panské ulici přistoupil zezadu k čínské turistce a strhl jí z předloktí kabelku s věcmi za téměř 120 000 Kč.

Zločiny z archivu.Zdroj: DeníkPo několika desítkách metrů ho dostihl provozovatel nedalekého obchodu. Pokusil se ho zadržet, ale ten se vyvlékl z mikiny a prchal dál. Kabelka mu při tom vypadla. Potyčku pozoroval policista, v tu dobu v civilu, a podezřelého posléze zastavil. Když ho vyzval, aby ho následoval, muž začal utíkat, přebrodil řeku, ale zakrátko byl další hlídkou zadržen.

Obě vloupání v kempu doznal. Namítal, že byl při nich pod vlivem pervitinu - vzal si pro něho dříve běžnou dávku, ale po dvou letech ve vězení to na něho tentokrát bylo moc. Čínské turistce prý kabelku nestrhl z ruky, ale vzal ji ve chvíli, kdy si ji odložila. Zahodil ji sám po pár vteřinách, když poškozená začala křičet.

Podle soudu Jiří B. jednal racionálně a cíleně. V recepci před odchodem rozlil sprchový gel, aby ztížil pachovou identifikaci. V rejstříku trestů má devět záznamů téměř vždy za majetkové přečiny, za posledních osm dostával nepodmíněné tresty. Je těžkým speciálním recidivistou.

Tentokrát mu soud uložil úhrnných 33 měsíců. Obžalovaný se odvolal. Ke škodě způsobené čínské turistce podle obhájce obviněný nemohl vědět, že v kabelce budou cenné pánské hodinky, takže tu chybí jeho úmysl způsobit větší škodu. Soud by měl výrazněji zohlednit spolupráci Jiřího B. při objasňování věci a uložit mu menší trest.

Senát ale po poradě odvolání zamítl. Pachatel, který útočí na zahraniční turistku, musí být přinejmenším srozuměn s tím, že bude mít u sebe víc peněz nebo jiné cenné hodnoty.