Silničáři a hasiči odstranili jejich části tak, aby kmeny nebránily v provozu. Na jejich úklid dojde podle Martina Grožaje z prachatické Správy a údržby silnic (SÚS) během následujících týdnů.

O jejich likvidaci se nepostarají jen silničáři. Ti totiž mohou kmeny odstranit jen z pozemků, které jsou v majetku kraje.

Martin Grožaj.Zdroj: Deník/Miroslav FuchsSilnice na Prachaticku lemují od pátku popadané stromy. Za jakých okolností se SÚS pustí do jejich úklidu?
Naše čety na úklid vyrazily už včera. Ale všude uklízet nemohou. Některé pozemky nejsou naše a musí je uklidit jejich majitelé. Je to jejich povinnost.

A vědí to ti lidé vůbec?
Každý z nich ví, kde má své pozemky. Jsou zapsané v katastrech. My tak prostřednictvím Deníku tyto majitele vyzýváme, aby se o úklid postarali. Nepracujeme na cizích pozemcích.To ale neznamená, že to udělají.

Je stanovena lhůta, do kdy? A co se stane v případě, že kmeny neuklidí?
Na úklidu našich pozemků budeme pracovat nejméně dva týdny a pak se pustíme i do úklidu silnic po zimě. To je také vhodná lhůta pro ostatní. Ze zkušeností z minulosti víme, že pak přijdou dohady a zbytečné problémy.