Prachatickému deníku po jednání odpověděl na to, zda bude ve svém podnikatelském záměru pokračovat i přes vyslovený nesouhlas ze strany místních.

Atmosféra setkání byla hodně výbušná. Obyvatelé projevili jasný nesouhlas s tím, aby zde vzniklo prostupné bydlení. Budete v jeho budování v Hotelu Vltava pokračovat?
Jednoznačně odpovědět nemůžu. Máme smlouvu s majitelem budovy, v níž jsou stanovené určité povinnosti a práva. Je nutné vyřešit tyto právní věci. Osobně ale nevěřím, že dojdeme k tomu, co bylo naším záměrem. Nicméně i nadále jsme v jednání jak s majitelem hotelu, tak i s představiteli města.


Jste zklamaný?
Jsem zklamaný hlavně z chování některých lidí, kteří na jednání přišli. Nedostali jsme v podstatě možnost, abychom představili naše vize. Přitom v jiných městech v republice prostupné bydlení bez problémů funguje. Bylo by třeba, aby si každý uvědomil, že do podobné situace se může dostat i on sám. My ubytováváme lidi, kteří se z nějakých důvodů dostali do problémů, mnohdy utíkají před násilím a podobně.


Jaké jsou náklady na osobu v takovém zařízení? Tedy, kolik stojí lůžko na jednu noc?
Cena je od zhruba 125 korun za lůžko na noc. To je měsíčně, pokud vezmeme měsíc co má 31 dní, 3875 korun. Příspěvek od státu je v maximální výši 3600 korun, zbytek už si musí doplatit ubytovaný sám.


Je v tom prostor k tomu, aby jste vydělal? Jste podnikatel, takže nelze předpokládat, že to děláte proto, abyste byl ve ztrátě.
Ten prostor tam samozřejmě je. Já nepotřebuji měsíčně vydělat na takovém zařízení statisíce. Pokud mi zbude třicet až čtyřicet tisíc z jednoho takového domu, mám peníze na svůj plat a na investice. Mě stačí plat pětadvacet tisíc měsíčně, nepotřebuji brát osmdesát tisíc. Zbudou mi tak ještě další peníze na to, abych mohl investovat dál. Myslím si, že nepatřím mezi podnikatele, kteří rýžují peníze. Navíc by zde bylo ještě levné ubytování pro turisty.