Zhruba dvacet dospělých se pustilo do uklízení koryta v úseku od mostu v Nádražní ulici ke Kůrků mlýnu v Mlýnské ulici. Připojili se tak k akci Ukliďme svět, ukliďme Česko.

„Štve mě, že u lázní je potok krásně čistý, proteče pár kilometrů městem a z čisté vody už nic nezbude. Našli jsme tu rouru, ze které zřejmě teče odpad. Ve vodě jsou hygienické potřeby, dají se tu najít třeba i vlhčené ubrousky a podobně,“ uvedla Darina Šulecová, která strávila část soboty s rukavicemi na rukách a uklízela nepořádek. Pytlů plných odpadu

s nepořádkem neustále přibývalo. „Asi nejhorší jsou hygienické potřeby, které tu ve vodě jsou. Našli jsme tu ale i třeba stříkačky, tablety, obvazy. Vůbec si nedokáži představit, kde se to mohlo vzít. Něco se sem ale dostalo po bouřce v týdnu, protože na začátku týdne to tu tak hrozné nebylo,“ uvedl Petr Koritenský.

Nad hygienickými potřebami se podivovala i Barbora Pecková. „Čekala jsem, že tu najdeme třeba železo, ale vlhčené ubrousky ne. Byla tu třeba i pneumatika, jsou ty pytle po některé z povodní,“ poznamenala.

„Na potoku je vidět, že se mu dlouho nikdo nevěnoval. Nacházíme v něm věci, které napovídají tomu, že do něho někdo vypouští kanalizaci. Takže asi podáme podnět na odbor životního prostředí, aby situaci prověřil. Navíc je tu nepořádek, který sem zřejmě někdo vyhodil, je možné, že tu ale zůstaly i věci od povodní. Nasbíraný nepořádek odtud následně odvezou prachatické technické služby, s nimiž jsme na tom už dopředu domluvení,“ uvedla Pavla Zelenková.