Pro diváky atraktivní závody, kterých se účastní několik desítek vrcholových sportovců z celého světa včetně českých závodníků, se pojedou na1600 mdlouhé trati postavené na černé FIS sjezdovce Zwieselbergabfahrt. V pátek je na programu závod v obřím slalomu, klasický slalom se pojede v sobotu. Diváci tak mají skvělou možnost vidět během lyžování špičkové závodníky řítící se ze svahu rychlostí přes100 km/h.

Výborné sněhové podmínky a 21 km otevřených sjezdovek

„Díky výraznému ochlazení a sněžení se u nás mohou lyžaři těšit na výborné podmínky. Na Hochfichtu se stále lyžuje na všech sjezdovkách o celkové délce21 km, na kterých leží až160 cmsněhu s čerstvou vrstvou prašanu a lyžuje se bez front“, zve na víkendové lyžování Johanna Pfoser, vedoucí marketingu skiareálu Hochficht. Pro běžkaře je v areálu Schöneben upraveno78 kmtratí pro klasický i bruslařský styl.

Skiareál je v provozu od 8.30 do 16.00. Děti do 10 let v doprovodu rodičů lyžují za symbolické 1 € na den a mládež do 19 let za dětské ceny. Kdo chce z auta vyrazit rovnou na svah, může si koupit zvýhodněný skipas už během cesty přes Lipensko ve Frymburku, Lipně nad Vlavou nebo Hůrce.

Martin Řezáč