Největší komplikace zaznamenali řidiči směřující k hraničnímu přechodu Strážný. Okolo šesté hodiny ráno byla vozovka silně zledovatělá. Během noci nasněžily místy až dva centimetry sněhu. Cestáři ale byli v pohotovosti od čtvrté hodiny ráno. „My jsme nezaregistrovali žádné komplikace, ani jsme neměli žádné hlášení od řidičů," zhodnotil Martin Grožaj z prachatického střediska Správy a údržby silnic. Upřesnil, že na Rozvodí, poblíž Perlovic a u Chrobol se tvořily sněhové jazyky, ale i ty se podařilo rychle odhrnout. Hodinu po poledni byly silnice na Prachaticku jen mokré a bez sněhu.

Právě v Chrobolech se podle slov tiskové mluvčí policie Martiny Joklové odehrála jedna z včerejších dopravních nehod. „Řidiči dvou nákladních aut o sebe zavadili zrcátky. Policisté sice byli na místě, ale nehodu budou řidiči řešit prostřednictvím euroformuláře," vysvětlila mluvčí policie.

Kamion havaroval po osmé hodině ráno na silnici první třídy u Malovic. Jízdu na zasněžené silnici nezvládl ani řidič osobního auta u Čkyně. Ve všech případech došlo jen k materiálním škodám na autech.