Jednu z nejhorších sezon právě prožívají v zadovském lyžařském areálu. Letošní zima se zatím drží v červených číslech. Srážkově je podprůměrná, teplotně nadprůměrná. A zatím co na Zadově bývá zvykem, že v provozu je několik sjezdovek, nyní je zasněžená jedna u lanovky a jedna u malého vleku.


„Co na to mám říci. Sezona se vůbec nedaří, ale musíme prostě vystačit s tím, co nám příroda dá. Počasí neporučíme a v tuhle chvíli nám není téměř nic platné ani to, že máme výkonný zasněžovací systém, děla, rolby. Teploty jsou velice kolísavé, teď jsme dvě noci zasněžovali, ale již dlouho jsme nezasněžovali celou noc v kuse, inverzní počasí dělá na Kobyle během jedné noci rozdíly až devíti stupňů," říká ředitel Lyžařského areálu na Zadově Luděk Sáska. I přesto se ale podařilo zasněžit a na sjezdovce tak leží nových pět centimetrů technického sněhu.


„Snažíme se vyjít vstříc lyžařům, jdeme jim naproti. A to jak různými bonusy, slevami a podobně, tak i tím, že sem k nám vozíme zdarma skibusem lyžařské kurzy, které jsou ubytované v okolí. Například z Nových Hutí,. Pokud by nás kontaktovaly další školy, které jsou v okolí, dojedeme i pro ně. Snažíme se samozřejmě, abychom si lyžaře neodradili do dalších let, i když za počasí nikdo z nás nemůže," poznamenal Luděk Sáska.


Za prosinec je ztráta v tržbách o čtyřicet procent a leden zatím šedesát procent oproti stejnému období v minulé zimní sezóně. „Musíme to ustát a budeme doufat, že tohle je výjimečná zima. V podstatě už ani nesledujeme prognózy týkající se počasí, ale jedeme z hodiny na hodinu a jakmile je pod bodem mrazu, zasněžujeme," dodal.