Poté k němu přivedli i jejich syna. S tím si také nakonec před dvěma lety udělala trenérský kurz a od té doby trénuje děti hlavně v Netolicích. Není to ale její jediné působiště, od listopadu dojíždí se svým synem i na Hlubokou, kde je o něj nejen u rodičů, ale hlavně u dětí velký zájem.
Aby se ale dětem mohla věnovat, musela zvládnout kurz. Ten se týkal jak teorie, tak i praxe. „Dělali jsem písemné i praktické zkoušky ze všech úderů, neopomenula se ani psychologická část a zdravověda. Poté jsem museli předvést také naše zkušenosti přímo s dětmi,“ vyprávěla o tom, jak se stala trenérkou, Naďa Hamalčíková.
A jak sama trenérka řekla, tenis je psychicky náročný sport. „Protože se věnuji hlavně malým dětem, musím je hodně podporovat. Neexistuje, abych je za nepovedený úder třeba okřikla. Já je chválím, i když se jim zrovna moc nedaří,“ upřesnila trenérka s tím, že u dětí je to jako u dospělých, někdy mají svůj den, jindy ho nemají.
V tom je podle slov Nadi Hamalčíkové velmi důležitá také podpora rodičů. „Někdy se stalo, že se do toho začali plést rodiče a své dítě pokárali. To jsem jim ale jasně vysvětlila, že to takhle nejde, a to obzvlášť u těch nejmenších,“ konstatovala trenérka.
Tenis určitě není o tom, bezhlavě tlouct do míčku. Správná hra také vyžaduje správnou techniku. „S tím máme problém u dětí, které mají ještě jiný sport, například takové mažoretky. Ty přijdou na kurt a jak jsou zvyklé, kroutí zápěstím. Tenis přitom vyžaduje zápěstí pevné. Je docela těžké zbavit je těchto návyků,“ vyprávěla Naďa Hamalčíková a upřesnila, že důležitá je při tréninku rovněž správná raketa a nebo obuv.
Jak tedy vypadá takový trénink? Protože Naďa Hamalčíková trénuje děti společně se svým synem, na trénink si na hodinu berou dvě děti. Přitom tak každý sleduje z různých stran, kde je třeba, aby se daný tenista zlepšil.
„Není to ale o tom, že bychom s nimi celou dobu jen hráli. Na začátku samozřejmě nemůžeme vynechat rozcvičku a i trénink prokládáme různým procvičováním celého těla,“ komentovala Naďa Hamalčíková, která ale upřesnila, že je trénink hrozně individuální.
„Máme děti, o kterých by se dalo říct, že jsou přirozeným talentem, a potom ty, které nejsou a musí už od malička na sobě makat. Podle mých zkušeností se to ale postupem doby obrátí. Děti, jež jsou zvyklé pořád na sobě pracovat, najednou převýší ty, které spoléhají na talent,“ řekla trenérka.
V současné době si tak Naďa Hamalčíková rozhodně na nezájem dětí o tenis nemůže ztěžovat.
„Musíme spíš děti odmítat, protože bychom je už nestihli trénovat. Jediným volným dnem je pro nás totiž sobota,“ dodala závěrem trenérka tenisu.

Naďa Hamalčíková Narodila se v roce 1952 a základní školu vychodila v Českém Krumlově, kde se zároveň vyučila a následně vystudovala střední školu. Do Netolic se přestěhovala před mnoha lety. O tenis se začala zajímat v době, kdy ho začal hrát její manžel. Více zkušeností získala ještě v době, kdy k tenisu přivedli s manželem i syna. S ním dnes také trénuje.