„Peníze na rozšíření stávajících prostor služebny městských strážníků jsme uvolnili z letošního rozpočtu města,“ upřesnil včera při prohlídce objektu, v němž policie sídlí, prachatický starosta Jan Bauer. Právě prohlídkou služebny městské policie v pondělí 18. května začalo neveřejné jednání radních.

Nové prostory

„S šatnou jsme měli problém, neboť do uniformy se nepřevlékají jen muži strážníci, ale máme i ženy. Ve chvíli, kdy se ženy chtěly převléknout, museli pánové opustit prostor. Novou šatnou je vše vyřešené,“ zdůvodnil dvě místnosti pro převlékání ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný.

Z původní šatny se stala ředitelna, z tělocvičny denní místnost a v bývalé ředitelně zase sídlí zástupce ředitele. Prostě pravá česká „škatulata, hýbejte se“, ale s dobrým výsledkem. Nové je i sociální zařízení.

Kvalitnější zázemí

Obsluhy kamer se nemusejí tísnit na jednom stole se službou konající hlídkou. „Navíc jsme získali dva zaměstnance od úřadu práce, kteří obsluhují dvanáct kamer prachatického kamerového systému. Na jednom počítači je jich šest a na druhém pak všech dvanáct. Tyto zaměstnance pak využíváme především na noční službu. Je vyšší šance, že zaznamenají na kamerách přestupky či trestné činy a strážník na jejich upozornění vyhodnotí situaci a následně rozhodne o výjezdu,“ vysvětlil Ivo Novotný.