Při řešení smutečních záležitostí i záležitostí spojených se správou hřbitova, mohou pozůstalí využít těchto kontaktů. V případě pohřbu do země, uložení urny do hrobu Pavlína Černá, tel. 388 607 518, cerna@mupt.cz. Při pohřbu ve smuteční síni nebo kostele sv. Petra a Pavla Pohřební služba R. Paule, tel. 724 147 431. Škodné události a podněty k údržbě hřbitova Jaroslav Novák, tel. 702 056 283, jnovak@mupt.cz. Zamykání hřbitova zajišťuje Městská policie Prachatice, linka 156.

Stromky odložte k odpadu

Prachatice, Vimperk – Svoz vánočních stromků plánují podle informací Marie Hejlkové z odboru životního prostředí MěÚ ve Vimpersku ve dvou termínech. Ten první je už dnes a druhý pak v pátek 13. ledna. „Žádáme, aby lidé stromky umístili k odpadovým nádobám. Stromky budou svezeny odděleně od komunálního odpadu,“ řekla. Prachatičtí mají svozových termínů šest. Ten první je naplánován na úterý 10. ledna a následovat budou také 11., 17., 18. a 31. ledna a 1. února. Stejně jako ve Vimperku mají Prachatičtí odstrojené stromky odkládat k popelnicích na odpad.

Život pod hladinou Zblízka

Prachatice – Výstava fotografií je od začátku ledna k vidění v Zimní zahradě prachatického Městského úřadu. Dostala název Zblízka a připravilo ji město ve spolupráci se Správou Národního parku Šumava. Milovníci přírody na obrázcích odhalí fascinující život pod vodou šumavských řek a jezer. Výstava je k vidění do konce ledna v úředních hodinách MěÚ.