Papírovou válku svádí Rostislav Eichner, ředitel Technických služeb Prachatice, aby mohl poskytnout kompostovanou zeminu obyvatelům Prachatic. Na oficiální povolení odvézt si z nové Kompostárny a sběrného dvora v Prachaticích zeminu tak musejí Prachatičtí ještě pár měsíců vyčkat. „Předpokládám, že laboratorní výsledky a následně certifikáty o atestu budeme mít do prázdnin," uvedl ředitel Technických služeb Prachatice.


Nedávno totiž musel najatý odborník vzorky odebrat, odeslat je na laboratorní testy, aby bylo jasné, zda splňují stanovené limity baktérií. Jen laboratorní rozbory vyjdou na přibližně deset tisíc korun. Další peníze pak bude stát vydání atestů. „Podotýkám však, že kompostované zeminy máme dostatečné množství a můžeme si dělat zásoby například na plánovanou rekultivaci skládky odpadu na Libínském Sedle," řekl.

Kde požádat o hnědou popelnici?písemně: Městský úřad Prachatice, odbor ŽP, Velké náměstí 3, 383 01 Prachatice
telefonicky: odbor ŽP Lenka Machartová, 388 607 220
mailem: lmachartova@mupt.cz


Po Velikonocích začne ve městě opět fungovat svoz bioodpadu. Nádoby na něj město vydává obyvatelům zdarma. Podle Marie Peřinkové, vedoucí odboru životního prostředí, si pro ně na úřad přišlo požádat dvě stě padesát lidí. „Zájemci o ně se ještě mohou přihlásit u nás na úřadě," ujistila.Během příštího týdne přibudou další hnědé popelnice na místech pro tříděný odpad a svážet se budou jedenkrát týdne. Svozové dny jsou podle Rostislava Eichnera ve středu a čtvrtek. Ti, co nádobu už mají, jsou na seznamu svozu a mohou počítat s tím, že letos poprvé budou nádoby vyprázdněny ve středu 6. dubna. „Cílem je maximalizovat množství vytříděného biologického odpadu," vysvětlil.