Cena za spokojenost obyvatel může být různá. Pro městský rozpočet Vimperku má aktuálně hodnotu 1,8 milionu korun. Přesně tolik totiž město zaplatí za odkoupení více než osmi tisíc metrů čtverečních soukromých pozemků v ulici Boubínská.


Podle slov starosty Bohumila Petráška vedlo město 
s vlastníkem jednání o odkoupení pozemků od roku 2012. „Jsem rád, že jejich vlastník byl natolik vstřícný a trpělivý a počkal, až město peníze sežene," zdůraznil starosta s tím, že pro další rozvoj města v lokalitách Za Tratí a Hájná hora mají pozemky klíčový význam. Navíc se do budoucna dají využít pro stavbu komunikace a mimoúrovňového křížení s železniční tratí. Což by přístup do zájmového území výrazně zlevnilo oproti budování finančně náročnější estakády.


Podle zastupitele Petra Bednarčíka se ale mohly prostředky na odkoupení pozemků využít například na dostavbu hasičárny ve Výškovicích. Jak ale připomněl starosta i vedoucí odboru bytového a hospodářského Martin Kalous, větší část peněz pochází z prostředků, které město získalo prodejem svých pozemků Správě NP a CHKO Šumava. „Tehdy jsme si řekli, že ty peníze neprojíme, ale jejich část vložíme zpět do pořízení dalších pozemků, a to se děje," podotkla místostarostka Jaroslava Martanová.