Před Tescem přibude nový přechod. Podle Lukáše Sýse, místostarosty Vimperka, se stavět bude o letních prázdninách. „Nepůjde jen o přechod, ale zároveň i chodníky s napojením na autobusovou zastávku a chodník k poliklinice,“ popsal plány radnice místostarosta.

Upravit prostor tak, aby byl vyhovující, chce město do září za přibližně dva a půl milionu korun. „Firmu, která naše plány zrealizuje, právě vybíráme,“ přidal Lukáš Sýs aktuální informaci. Upřesnil také, že Vimperští by rádi použili ještě cizí peníze a požádali o dotaci. S úpravou prostoru ale počítají, i když dotace nebude, zaplatili by ji z rozpočtu města.

Supermarket Tesco byl otevřen v září roku 2010. Už před otevřením se o možnosti vytvořit u křižovatky frekventované výpadovky na Zdíkov v ulici Sušická s výjezdem z ulice Smetanova hovořilo. Přestože v dochozí vzdálenosti je jak přechod pro chodce níže směrem ke křižovatce Fišerka, tak podchod pod Sušickou ulicí výš směrem na Zdíkov, lidé ze sídliště je využívají spíše sporadicky a cestu na nákup a zpět na sídliště si krátí přímo přes frekventovanou silnici napříč křižovatkou.