Sen, s nímž se Zdíkovští minimálně pro letošní rok už rozloučili, se přece jen proměnil v realitu. Na konci května to vypadalo, že naděje na dotaci na stavbu domu pro seniorské bydlení je pryč. Zůstali pod čarou. „Jsme samozřejmě smutní," řekl po vyhlášení výsledků starosta Zdíkova Zdeněk Kantořík. O to větší překvapení ale nastalo na konci června. „Peníze dostaneme, teď už to musejí jen schválit zastupitelé," podělil se o dobrou zprávu.

Dům pro seniory:Řadu let přemýšleli Zdíkovští, jak postavit v obci dům, který by sloužil k bydlení seniorům. Ve hře byla i možnost, že jej postaví vybraný investor. Nakonec se ale rozhodli, že si dům postaví sami 
a opakovaně proto žádali o dotaci na jeho stavbu.


Zastupitelé zvedli ruku pro příjem dotace, a tak by firma, kterou Zdíkovští vyberou, měla už v polovině letošního září začít se stavbou.
„Dům bude mít osm bytových jednotek určených pro seniory. Už teď máme dvě žádosti o přidělení bytu. Jedna je od manželského páru a jedna od jednoho zájemce. Dva byty budou o velikosti 1+1, zbytek budou garsoniéry," popisuje starosta. Zdíkovští už hledají firmu, která dům postaví. Čeká je ale nejprve demolice původní budovy, na jejímž místě novostavba vznikne. „Jedná se o bývalou školku, ta je podmáčená 
a levnější bude, když jí zdemolujeme a postavíme dům nový. Celkové náklady jsou orientačně deset milionů korun, uvidíme, jaké budou nabídky od firem," poznamenal Zdeněk Kantořík se slovy, že projekt je rozdělený do dvou let, ale koncem letošního roku by už mohla být hrubá stavba pod střechou.


„Určitě je to úspěch, na vesnici řada seniorů uvítá, že se může přestěhovat do malého bytu," říká Drahomíra Růžičková.