Případ Prachatickému deníku potvrdila jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Podle jejího konstatování šlo o násilnou smrt. „Svědčí o tom řezná poranění na těle dívky. Příčinu smrti ale určí až soudní pitva, která byla v případu nařízena," informovala mluvčí policie. Další podrobnosti zatím policie nezveřejní. Před šestou hodinou večer ale Štěpánka Uhlířová doplnila, že kriminalisté zadrželi v souvislosti 
s vraždou jednu osobu.

Podle místních obyvatel bylo tělo dívky nalezeno u lesa u Františkova poblíž Borových Lad kolem druhé hodiny odpoledne. „O případu jsem se dozvěděla od známých. Oficiálně nám policie nic neřekla, což mě mrzí," zkonstatovala starostka Borových Lad Jana Hrazánková. Podle jejích slov v obci zavládlo zděšení a lidé se ptají, co se vlastně stalo. S ničím podobným se na Šumavě ještě nesetkali. Jana Hrazánková si ve čtvrtek  všimla policejního auta. 
„V domnění, že zde policisté hledají zbloudilého turistu, jsem tomu ale nevěnovala pozornost," vysvětlila.

Zděšení a trochu panika prý vládne od čtvrtečního odpoledne v šumavské obci. Lidé tam dosud zažili na vlastní kůži nanejvýš hospodskou fackovačku. Vraždu policisté na Šumavě nikdy vyšetřovat nemuseli.

Násilný trestný čin se odehrál zřejmě někdy během čtvrtka. Okolo druhé hodiny odpolední byla mrtvá dívka nalezena v lese mezi obcemi Borová Lada a Kvilda, prý 
u Františkova. Františkov leží přesně na půli cesty mezi dvěma nejznámějšími obcemi jižní části Šumavy.

Tělo mrtvé dívky, na němž byly podle informací policie řezné rány svědčící o násilné smrti, našli údajně táborníci. Alespoň tak o hrůzném činu mluví lidé v obci. „Nic oficiálního nevíme," říkají.

Jihočeští policisté se omezili pouze na sdělení události 
s tím, že další informace nebudou v nejbližších hodinách poskytovat. Snad během víkendu. „Z dosavadního prověřování je zřejmé, že se nejednalo o náhodný útok. 
V současné době kriminalisté na případu intenzivně pracují. Nebudeme k případu poskytovat žádné podrobnosti," upřesnila mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

Nám se podařilo zjistit, že šlo údajně o matku s dcerou 
z Prahy a na Šumavě měly ženy trávit dovolenou. Ve stanu, kde byla nalezena osmnáctiletá oběť, přespávaly dokonce několik dní. Vraždit měla údajně matka, když mezi ženami došlo k hádce. Mluví se 
o tom, že po hrůzném činu se matka zřejmě neúspěšně pokusila o sebevraždu a policie proto prý vyšetřuje případy hned dva. Jiný zdroj říká, že pod stanem zřejmě přespávaly dvě dívky z Prahy. O tom, co se mezi nimi odehrálo, ale lidé pouze spekulují.  Lidé se zastavují a povídají si o vraždě. Každý si prý k příběhu, který slyšel, něco málo přidá.
Obavy zažívají i turisté, kterých jsou v Borových Ladách a okolí v září stále stovky. Začátek podzimu je totiž na Šumavě nádherný.

Kriminalisté ve svém vyšetřování pokročili a přes víkend a podezřelá žena již byla v neděli dopoledne vzata do vazby.

„V souvislosti s vyšetřováním čtvrteční vraždy u Borových Lad na Vimpersku byla v pátek odpoledne zadržena podezřelá žena. V sobotu dopoledne ji jihočeští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na její vzetí do vazby. Soudce následně v neděli dopoledne návrh na vzetí ženy do vazby akceptoval," informovala o pokračování vyšetřování vraždy u Borových Lad jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová s tím, že s ohledem na žádost pozůstalých nebude policie k případu poskytovat žádné další informace.