Do režimu zkušebního provozu by se mělo nové prachatické hokejbalové hřiště „přepnout" zřejmě na konci února.


Alespoň si to myslí Jaromír Markytán, vedoucí odboru investic MěÚ. Ten totiž Prachatickému deníku potvrdil, že v současné době stále probíhá předávání hřiště od dodavatelské firmy. „Našli jsme závady, které firma odstraňuje. Konkrétní datum odstranění budeme znát příští týden," ujistil s tím, že navíc město požádalo o přezkoušení tribun od Státního zkušebního ústavu. „Firma potřebnou dokumentaci doložila, ale my chceme víc než stoprocentní jistotu, že je vše v pořádku, a tak jsme je nechali přezkoušet," zdůvodnil.

Hokejbalové hřiště:Stavba stojí 16,69 milionů bez daně z přidané hodnoty.
Příslib maximální možné dotace z ROP Jihozápad je 15,5 milionu korun.
Stavět se začalo 20. srpna 2014 a přejímací řízení začalo 17. prosince 2014.
Stavba trvala 118 dnů.


S největší pravděpodobností se tak letos v zimě nepovede odzkoušet zaledování hřiště pro bruslení. Poslední odstranění nedodělků od specializované firmy se totiž mělo uskutečnit až někdy ve druhé polovině února. V okamžiku, kdy budou závady odstraněny a hotová zkouška tribun, zahájí podle slov Jaromíra Markytána město zkušební provoz. Ten může být až do doby kolaudace, která může být až po dokončení sadových úprav, nejdéle však v květnu.


Prachatičtí hokejbalisté předpokládali, že na novém prachatickém hřišti odehrají svůj letošní první „ostrý" západ. „To se asi nestane, máme ho naplánovaný na 28. února, vinou odstraňování závad to nebude možné," komentuje situaci hrající trenér hokejbalistů Jan Turek. Doplnil, že na hřišti stále chybí nástřik čar a pruhů, které se musejí dodělat pouze za příznivých klimatických podmínek. „Počítám, že na hřiště se poprvé dostaneme nejdřív někdy v půlce března," věří. Hokejbalisté byli také u kontroly, na jejímž základě bylo zahájeno předávání hřiště. „Přeměřovali jsme hřiště i branky, přezkušovali osvětlení, aby vše bylo podle projektu. Velkou výhodou bylo i to, že stavbyvedoucí je zároveň hokejbalista," zhodnotil Jan Turek.


K tomu navíc pracovní skupina přemýšlí a dává na papír provozní řád budoucího hřiště, které dostane do správy Sportovní zařízení Prachatice. Podle starosty Martina Malého je nutné investici za desítky milionů korun ochránit. „K tomu potřebujeme stanovit jasná pravidla," uvedl starosta. Upřesnil, že město například řeší i to, zda bude možné na mantinely hřiště umístit reklamy, z nichž je možné pro hokejbalový tým získat peníze. „Je to komplikované a diskutujeme o tom. Spíš to ale vypadá, že reklamy ne, tedy alespoň po dobu pěti let od otevření hřiště," řekl Martin Malý a dodal, že diskuze se točí také kolem cen za vstupné či pronájem celého prostoru.


Na stanovení ceny za pronájem areálu netrpělivě čekají prachatičtí hokejbalisté. Stejně jako je pro ně důležité, zda bude možné umístit na hřiště reklamy sponzorů.


Radovana Kutláková, ředitelka Sportovního zařízení Prachatice, včera ujistila, že provozní řád hokejbalového hřiště má téměř připravený. „Mám rozpracovaných několik variant, ale chybí mi informace. Oslovila jsem nejen poskytovatele dotace, ale také například daňové poradce, abych přesně věděla, co mohu do provozního řádu zakotvit," ujistila. Vstupu veřejnosti na hřiště se nebrání, ale tvrdí, že musí mít jasná pravidla a nejlépe také správce, který dohlédne na jejich dodržování. „Pravidla ovšem nastavíme ve spolupráci s městem," upozornila.