Čtyři sta tisíc korun z rezervního účtu města Prachatice dali v pondělí večer prachatičtí zastupitelé na opravu zhruba pěti set metrů silnice z Perlovic do Volovic. Starosta Martin Malý při pondělním jednání zastupitelů upřesnil, že náklady na opravu komunikace jsou vyčísleny na sedm set padesát tisíc korun.

„Zástupci osadních výborů se dohodli, že finanční prostředky letošního rozpočtu vyčleněné na opravy v osadách města přenechají právě Libínskému Sedlu. To je tři sta padesát tisíc korun," vypočítal Martin Malý. Za peníze by se ale opravila jen polovina silnice a příští rok by se muselo v opravě pokračovat. „Je lepší provést opravu kompletně a už se do Perlovic znovu nevracet," vysvětlil.

Částku zastupitelé odsouhlasili. Navíc ale ještě přidají z rezervy tři sta padesát tisíc korun na opravu asfaltového hřiště právě na Libínské Sedle. Hřiště se letos za pomoci dotace podařilo opravit, odvodnit a je připraveno na položení finálního asfaltového povrchu. Požadavek osadního výboru, aby bylo hřiště ještě letos kompletní, zastupitelé také vyslyšeli.