Chcete se zapojit do akce „Přeplavme svůj La Manche"?

V Prachaticích od 3. února v Plaveckém bazénu budou záznamové archy, kam po odplavání zapíšete své jméno, věk a počet odplavaných bazénů (v Prachaticích 1 bazén je 25 metrů, tzn., napíšete třeba 4 bazény = 100 metrů).
Ukončení kampaně se uskuteční v Prachaticích 24. února 2017 od 13:00 hodin. Připraveny jsou plavecké závody jednotlivců i zapojených seniorských kolektivů.

Není důležité přeplavat, ale udělat něco pro sebe!
Plavání nepřepíná, ale důkladně procvičí svaly celého těla. Nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, a tím je zátěž minimální, plavný pohyb kloubům svědčí.
Jemný dotek vodní hladiny může pomoci si uvědomit každý kousek těla, každý pohyb a hlavně tělo celkově osvěží. Ve vodě jsme navíc lehce izolovaní od ostatního světa a soustředíme se pouze na plavání, to prospívá nejen přetíženému tělu, ale i přetažené duši.
Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Čím jsme trénovanější, tím déle dokážeme plavat a spálíme tak větší množství kalorií. Plavání fyzicky odpovídá cvičení s velkou zátěží, protože při pohybu nám voda klade větší odpor než vzduch. Přesto je to příjemný pohyb spojený s osvěžujícím účinem vody.
Lehké zadýchání a uvědomění si dýchacího procesu při plavání posiluje plíce a následně i srdečně-cévní systém. Navíc vdechujeme vlhký vzduch těsně nad vodní hladinou, netrpí tedy ani sliznice citlivých lidí. Právem je plavání často prezentováno jako téměř ideální sport. Sportujme tedy v bazénu, udělejme něco pro své zdraví a pohodu.

Přeplavme svůj La Manche!

Zapojte se jako kolektiv, nebo jednotlivci. Bližší informace na hana.rabenhauptova@mupt.cz, 724 188 864 – Hanka Rabenhauptová