Školka chce počkat na odklady pro budoucí školáky. Proto posunula letošní termín. 

„Ze zkušeností víme, že rozhodnutí o odkladech budoucích školáků je vždy až koncem května. Dopředu tedy nevíme, kolik dětí opravdu do škol nastoupí a kolik míst se tedy v mateřinkách uvolní. Proto jsme letošní zápisy posunuli, rozhodnutí pak vydáme koncem května, kdy budeme znát přesná čísla," říká ředitelka Mateřské školy Prachatice Helena Turková Kubátová.

Kritéria:K předškolnímu vzdělávání jsou přednostně přijímány děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.
K předškolnímu vzdělávání jsou přednostně přijímány děti, které dovrší věku 3 let nejpozději ke dni 31.8.2014 s bydlištěm na území města Prachatice a přilehlých osad. Výňatek z kritérii MŠ


Kapacita mateřských škol je 472 dětí. „Letos ji máme zaplněnou, předpokládáme, že stejné to bude i v příštím roce. Pokud bych měla odhadovat, kolik dětí přijde k zápisu, myslím, že to bude zhruba stejné, jako v loňském roce, možná o trochu méně," odhaduje ředitelka. Zdá se, že po předchozích letech, kdy bylo dětí hodně, se jejich počet stabilizuje.


Pokud by se volná místa neobsadila, může mateřská škola přijmout i děti z okolních obcí. „Ale to opravdu v případě, že zůstanou volná místa," upozornila ředitelka.


„V tuhle chvíli hledám práci. Bydlíme s manželem v Prachaticích, on tu pracuje, ale trvalé bydliště tu nemáme. Pokud bych sehnala po rodičovské dovolené práci přímo tady, bylo by samozřejmě ideální, kdyby tu mohl syn chodit i do školky. Rodičovská dovolená mi končí v prosinci. Takže, když seženu práci, ale ne školku, bude to velký problém," říká Monika Pacáková.