Už v květnu by měla u školy stát nová přírodní učebna za přibližně tři čtvrtě milionu korun. „S její stavbou začínáme. Bude to otevřená třída a dokážu si představit, že se v ní děti učí nejen přírodní vědy, ale například i češtinu nebo výtvarnou výchovu,“ zmínil ředitel školy Vladan Pokorný s tím, že přibližně půl milionu škola získala z dotací IROP.

Třídu by měli využívat hlavně žáci od 4. do 9. ročníku. Součástí projektu je i výchovná zahrada, na které se počítá s různými bylinkami a také hmyzím hotelem. „Chtěli bychom, aby se o zahradu starali naši žáci v rámci pěstitelských prací,“ dodal k údržbě ředitel.

Venkovní učení není jedinou novinkou, kterou se může škola pochlubit. Od září má také moderní jazykovou učebnu. Každý žáček má k dispozici vlastní sluchátka a iPad, ve třídě nechybí ani interaktivní tabule. „Jazyková učebna vznikla z nevyužívané třídy. Má kompletně nové vybavení a je určena pro čtyřiadvacet dětí,“ pochlubil se za školu Vladan Pokorný.

Pokud nejsou děti ve škole a zdraví jim to dovolí, mohou jim učitelé díky moderní technice zadávat úkoly i domů. Učebna vyšla na téměř dva miliony korun.