Vimperk si připomene 700 let, které uplynuly od první zmínky od vimperské větve Zlaté stezky mimo jiné i pěší tůrou. Jakou bude mít podobu?
Jde o dvoudenní akci, která začíná v bavorské obci Philippsreut v tamní „stožecké" kapli, kde bude sloužena mše svatá. Poté vyrazíme přes Strážný do Horní Vltavice. Zde pěší karavana přenocuje, bude zde občerstvení, posezení u ohně s country kapelou. Druhý den se vydáme přes Kubovu Huť do Vimperka. Zde se připojí průvod, kde nebudou chybět mažoretky, soumaři s koňmi a společně dojdeme na arkády. Tady celou akci zakončí malá zahradní slavnost.

Proč pěšky a ne na koních?
V loňském roce dokončilo město instalaci nových informačních panelů po celé trase od hranic do Vimperka. A myslím, že je jen málo Vimperáků, kteří si stezku, nebo její část prošli. Karavanu s koňmi jsme zde měli před dvěma lety a tentokrát jsme hledali něco živějšího, se zapojením lidí

Jaký je časový harmonogram?
V sobotu 16. června, v jedenáct hodin, je odjezd autobusu od městského kulturního střediska. V poledne mše svatá v Philippsreutu a před jednou hodinou vyrážíme na stezku. Nejpozději v 18. hodin bychom měli být v Horní Vltavici. Odtud ve 21.00 hodin autobus odveze ty, kteří nechtějí nebo nemohou pokračovat v neděli. Autobus bude čekat i ve Strážném a je možné se nechat převézt odtud do Horní Vltavice. Nocování bude pod širákem či ve vlastním stanu. V případě přání je možné si domluvit ubytování v chatičce. Věci na přenocování je možné si nechat v autobuse. V neděli 17. června odjíždí v 7.30 hodin  autobus opět od Městského kulturního střediska do Horní Vltavice, odkud bychom měli vyjít o deváté ranní. Kolem druhé odpoledne pak očekáváme příchod do Vimperka.

Je třeba se nějak přihlásit?
Potřebujeme znát počet účastníků, a to s ohledem na kapacitu autobusu, ubytování a občerstvení. Přihlásit se je možné v kulturním středisku na číslech 388 413 800, SMS 607 516 025 nebo na e-mailové adrese info@meks-vimperk.com.

Jaká je cena a je třeba mít nějaký speciální úbor?
Autobus, místo pro stan a základní občerstvení je zdarma. Kdo bude chtít spát v chatičce, tak si může objednat lůžko za 150 korun a to při přihlašování. Úbor klasický turistický s ohledem na počasí.

Jaké je tedy možno volit trasy?
Philippsreut – Strážný,  odtud autobusem do Horní Vltavice a večer do Vimperka. Nebo Philippsreut – Horní Vltavice, Horní Vltavice – Vimperk, Kubova Huť –  Vimperk, Philippsreut – Vimperk.

A co je připraveno na arkádách?
Zde bude malá zahradní slavnost za účasti spolků.

Kdo je pořadatelem celé akce?
Organizačně a finančně celé zajišťuje MěKS, a to díky grantu, který na projekt získalo.  Výsledná podoba je pak společným dílem kulturního střediska, vimperské radnice,  vimperského muzea, obcí Kubova Huť a Horní Vltavice, Philippsreutu, Strážného a Lenory, vimperských firem a v neposlední řadě  našich spolků, kde samozřejmě nechybí spolek Zlatá stezka.

Pochodem však oslavy nekončí?
Jakousi inspirací k pochodu je přednáška s výstavou, která se uskuteční dva dny před pochodem, tedy ve čtvrtek 14. června. Pánové Kubů a Zavřel zde seznámí s historií a archeologickým výzkumem naší větve stezky. Celé letošní Léto pod Boubínem včetně městské slavnosti s podtextem výročí. K loňskému rožmberskému čokoládovému dukátu letos přibyl i dukát s logem výročí. Další novinky zatím neprozradím.