Podle jednoho z nich by podle počtu zájemců mohli hotel v tuto chvíli provozovat s trojnásobným počtem zaměstnanců, než jaký na rozjezd zvažují. K aktuální situaci se vyjádřil jednatel městské společnosti Městský hotel Bobík ve Volarech Vít Pavlík.

Do konce května mohli své žádosti o práci v městském hotelu zasílat zájemci o zaměstnání. Už jste vybrali, kdo bude po prvním srpnu v hotelu pracovat?
Na úvod musím říct, že nás zájem lidí o práci v hotelu mile překvapil. Celkem nám došly nabídky od téměř šedesáti uchazečů. Momentálně jsme ve fázi, kdy probíráme jejich nabídky a na výběr konkrétních lidí formou osobních pohovorů bychom se měli dostat tento, případně ještě následující týden.

Ještě donedávna nebylo tak docela jisté, kolik lidí najde v Městském hotelu Bobík práci. Už víte přesnější čísla?
Stále ne zcela, protože bude hodně záležet na výkonnosti budoucích zaměstnanců. Musíme brát do úvahy mzdové prostředky, takže hotel rozjedeme spíše s nižším počtem zaměstnanců.

Můžete být přece jen přesnější?
Když to vezmu podle pracovních úvazků, tak těch bude maximálně čtrnáct. Pokud shrnu profese, pak budeme hotel rozjíždět se čtyřmi číšníky, čtyřmi kuchaři, lázeňský provoz dva lidé, uklízečka a pokojská a tři recepční a na poloviční úvazek účetní. Je třeba ale počítat s tím, že některá místa budou zahrnovat jen částečný úvazek.

Jako prvního jste měli vybírat provozního hotelu. Je rozhodnuto o tom, kdo to bude a jaká bude jeho náplň?
O konkrétním jménu rozhodnuto není, ale zájem o tuto pozici projevilo devatenáct lidí. Každopádně nebude to člověk, který bude jen sedět v kanceláři. Naše představa je, že se bude jednat o jakéhosi univerzála, který bude schopen zaskočit vyjma lázeňského provozu a kuchyně kdekoliv jinde. V tuto chvíli určitě nehledáme ředitele hotelu, který by ke své práci potřeboval ještě další asistenty, jako tomu v některých hotelích je.

Říkáte, že v hotelu budou i uklízečka a pokojská. Znamená to tedy, že jste se rozhodli nakonec tuto činnost nesvěřovat najaté firmě, ale dát možnost práce místním lidem tak říkajíc napřímo?
Přesně tak. Jde nám především o to, aby si udělaly práci co nejlépe a co nejrychleji. Což se ale týká všech pracovních pozic.

Jak postoupily práce v hotelu?
To je otázka spíše ne vedení města. Nás, jakožto statutárních zástupců městské společnosti, se aktuálně týkají pouze personální otázky. Hotel budeme přebírat fyzicky do nájmu až po jeho kompletním dokončení a vybavení. To je třeba si uvědomit a říct, aby to vnímala i veřejnost. Nicméně z pozice radního města logicky vím i to, jak se postupuje uvnitř hotelu. Tak, jak práce pokračují, by neměl být termín otevření hotelu, tedy prvního srpna, ohrožen.