„Takovým způsobem postupujeme každý rok a opravy se týkají jak základních, tak i mateřských škol,“ vysvětlila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích Růžena Štemberková.
V mateřské škole v české ulici tak začali řemeslníci s malováním školní kuchyně a opravou zahradního domku. „Na všech zahradách mateřinek pak ke konci prázdnin dojde k instalaci nových pružinových houpadel, na jejich nákup dostaly školky peníze z grantu od Jihočeského kraje,“ začala s výčtem prací Růžena Štemberková.
V Základní škole ve Vodňanské pak město žádné velké úpravy nenaplánovalo. Uskuteční se jen opravy havarijních stavů. Jde třeba o výměnu sifonů na chlapeckých toaletách a malování některých školních prostorů.
Základní škola v Národní ulici zahájila letní opravy již v květnu. „V srpnu však budou ještě pokračovat. Je nutné vymalovat chodby, kuchyni a toalety,“ řekla vedoucí odboru školství. Dodala, že v ZŠ v Národní ulici bude navíc rozšířen rozvod internetové sítě. „Řemeslníci se však zaměří také na revizi rozvodů elektrických,“ dodala s tím, že drobnými opravami projde nábytek a v jedné třídě bude položen koberec.