"Počítám, že dnes přijde jen pár odvážilivců, je zima," hodnotí pondělní rozvolnění pravidel. Stejně jako v předchozích týdnech si totiž zákazníci restaurace objednávali jídlo s sebou do REkrabiček, tak jak se to za posledních několik měsíců naučili. "Plzeňské pivo máme naražené, ale zatím čepujeme jen ze sudů. Tanky jsme neobjednávali," upřesnila Věra Roučková s tím, že tanková Plzeň nebude do chvíle otevření vnitřních prostor restaurace. Na zahrádce restaurace je podle platných pravidel jen osmadvacet míst a s počasím, jaké v Prachaticích momentálně panuje, Věra Roučková nepředpokládá, že by se tank vypil.

Almara má i nadále omezený provoz kuchyně. Ta zavírá ve 14 hodin. Majitelka totiž nepředpokládá, že by někdo přišel na jídlo večer, kdy je zima a k tomu hrozí dešťové přeháňky. "Snad příští týden se počasí umoudří," doufá a vzpomíná na rozvolnění v loňském roce. Bylo to totiž naprosto stejné, když už se mohly zahrádky restaurací otevřít, tak počasí nepřálo. "Jenže loni jsme věděli datum, kdy můžeme spustit plný provoz. Letos je datum neznámý," posteskla si Věra Roučková s dovětkem, že i tak byla loňská sezona nakonec dobrá.

I tak mají ale lidé o ubytování zájem. Zatím je hotel Koruna, až na pár výjimek lidí na pracovních cestách, prázdný. Naplní se zhruba do dvou týdnů poté, co vláda opatření rozvolní. "Škoda, že jsou město zrušilo Slavnosti Zlaté stezky, i jejich hosté pomáhají s naplněním kapacity hotelu," posteskla si, ale je jí jasné, že akce takového typu se konat nemůže.