Ta má už za sebou rekonstrukci šaten ve všech čtyřech třídách, zároveň s tím se vyměnily i staré kryty na topení a nebo se zmodernizovala sborovna, která je prostorem i pro logopedickou výuku.
„Za peníze, které jsme získali minulý rok z grantu, se toho udělalo ale mnohem víc, například dlažba v celé hlavní budově, výměna obkladů nebo dlažeb. Dále se moderním nábytkem dovybavily obě jídelny. Dokonce se provedla i výměna krovu a střešní krytiny, která se financovala nejen ze státního rozpočtu, ale také z rozpočtu města,“ komentovala ředitelka mateřské školy Věra Raušerová s tím, že i letos získali grant od Jihočeského kraje ve výši sto tisíc korun.
Peníze už podle jejích slov jsou rozdělené, šedesát tisíc poputuje na vybavení vnitřních prostor, zbytek na prostory vnější.
„Protože už první třídu máme částečně vybavenou, letos se potřebné prvky jen dodělají. Kompletně ale musíme nábytek namontovat ještě do druhé třídy. Ten už dokonce máme v současné době objednaný. Protože ale potřebujeme dokončit rekonstrukci chodeb, dáme ho do tříd až po všech nutných úpravách,“ upřesnila Věra Raušerová.
S těmi bude možné začít až v letních měsících, kdy do školky děti nechodí. „Chtěli bychom začít i s vybavením zahrady novými herními prvky. Pro tyto účely jsme ale prozatím mohli vyčlenit z grantu pouze čtyřicet tisíc korun, a tak s větší investicí musíme ještě počkat,“ řekla ředitelka školky.
Jistá je ovšem v letošním roce výměna starých oken v přízemí hlavní budovy.
Na to vyčlenilo vedení města z rozpočtu zhruba tři sta tisíc korun. „Protože jsme v předchozích třech letech postupně už většinu starých oken vyměnili, je tohle poslední část, která chybí. Po všech plánovaných rekonstrukcích bude mateřská školka nejen pro nás, ale hlavně pro naše malé svěřence o moc příjemnější,“ doplnila závěrem Věra Raušerová.