Ve všech areálech, tedy na Zadově a Nových Hutích, se po sjezdovkách projelo v letošní sezoně na sto deset tisíc lyžařů. „Zaznamenali jsme jeden milion tři sta dvacet tisíc průchodů, to je počet lidí, které jsme na vlecích přepravili,“ hodnotí Petr Vondraš.
Po dvou „hubených“ letech si letošní sezonu provozovatelé zadovského areálu chválí. „Byla dobrá jak do její délky, tak i do kvality,“ poznamenal provozní technik. První dny na zadovské Kobyle trochu narušila závada na vleku, kterou se ale podařilo odstranit ve chvíli, kdy přišel výměnou za vadný díl náhradní ze zahraničí.
„To jsou takové ty nepříjemné chvíle, kdy se lyžaři zlobí. Nicméně závadu jsme rychle odstranili a pak už mimo jednoho menšího problému vše šlo tak, jak mělo,“ popsal Vondraš.


Celkově lyžařský areál nabízel na Zadově dvě lanové dráhy a tři lyžařské vleky. O lyžaře se staralo devět stálých zaměstnanců a deset dalších pomocníků.
„Nejmladším lyžařům bylo kolem tří let, nejstarším, kteří byli na sjezdovkách vidět, i pětasedmdesát let. Nejvíce si návštěvníci chválili novou čtyřsedačkovou lanovku, která zkrátila čekací doby u vleku,“ hodnotí provozní technik.

Nejdelší čekací doby zaznamenali zaměstnanci lyžařského areálu o vánočních svátcích, kdy se v extrému pohybovaly kolem patnácti až dvaceti minut. „Oproti tomu ale byly dny, kdy lyžaři nečekali vůbec. Průměrně se pak čekací doby na odbavení pohybovaly kolem pěti až osmi minut v plné sezoně,“ shrnul Petr Vondraš.
Letos trvala sezona sto třicet osm dní, vloni sto čtyřicet dní a předloni pak lyžaři jezdili šedesát osm dní.