„Zvolili jsme si téma vody, které prolneme všemi předměty. Například i literaturou či informatikou. Žáci například pracují ve skupinkách a provádí různé praktické pokusy. Touto formou si nové znalosti mnohem lépe zapamatují a také si věci vyzkoušejí v praxi, což je velmi důležité. Určitě se i hodně pobaví,“ shrnula krátce ředitelka školy Hana Bolková.
Ta dále upozornila, že škola podobné projekty pravidelně připravuje. „Líbilo by se mi, kdybychom podobných akcí mohli dělat mnohem více. Jsou však velmi časově náročné na přípravu, a tak je jejich počet omezený. V letošním roce však ještě jeden projektový budeme mít a ten se zaměří na dějepis,“ řekla dále Hana Bolková. Ta je přesvědčena, že systém školního vzdělávacího programu není špatný a projektové dny jsou pro děti hodně velkým přínosem. „Je to rozhodně oživení jak pro děti, tak i pro učitele. Osobně nemám ráda, aby se stále stejně klasicky učilo. To co se dnes děti naučí, nezapomenou a odnesou si i hodně zážitků,“ uzavřela ředitelka Hana Bolková.
Den Vody se hodně líbil i dětem. „Je to opravdu fajn, určitě je to lepší než normální výuka. Docela nás to baví,“ shodly se dvě žákyně sedmé třídy Lenka Solarová a Radka Ženíšková.