10.02 hodin: Na místo dorazili také agenturní zaměstnanci, kteří měli negativní testy. Marek Šimek z personální agentury Aktiv Team SV uvedl, že pokud budou mít opět testy negatiní, skončí jim z pátka na sobotu kareanténa. Jedna z agenturních zaměstnankyň Deníku potvrdila, že se plánuje na měsíc vrátit domů.

8.55 hodin: Testy má za sebou v areálu firmy zhruba 60 zaměstnanců.

8.20 hodin: Podle krizového manažera Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Martina Ševčíka otestují ve čtvrtek v areálu firmy 305 zaměstnanců, v prachatické nemocnici dalších 80. Jedná se o zaměstnance, kteří měli negatiní testy na Covid-19.

8.10 hodin: V osm hodin se vytvořila fronta před branou areálu firmy. Zaměstnanci přicházejí na stanovený čas a zástupce firmy je odškrtává na seznamu. InTiCa má přesný přehled, kdo dorazil. Výsledky dnešních testů by se měli všichni dozvědět zhruba do pátečního poledne.

7.46 hodin: Do areálu přijela zdravotní záchranná služba a strážníci Městské policie Prachatice. Po půl osmé ráno měli hasiči v areálu firmy rozestavěné stany, v nichž dochází k odběrům.

Druhá vlna testování v prachatické firmě InTiCa Systems.Zdroj: Foto: Deník/Jana Vandlíčková

První pozitivní případy tam hygienici zjistili přesně před dvěma týdny. O tom, že projdou druhým testem, jihočeská hygiena rozhodla na začátku tohoto týdne.

Podle posledních informací bylo nakaženo 42 zaměstnanců. První případ koronaviru se objevil u agenturních zaměstnanců.

V prachatické firmě se testuje na Covid-19.
Testování zaměstnanců InTiCa Systems odhalilo 38 osob s koronavirem