Obžalovaný se novinářům po skončení soudu vyjádřil s tím, že trvá na své verzi, že opravdu nevěděl o tom, že ve sklepě přechovává zakázané a nebezpečné jedy karbofuran a endrin. Už v předchozím líčení tvrdil, že tam tyto chemikálie zůstaly po jeho otci - žádné z nich však nebyly nijak označené. Dokonce připustil možnost, že mohl být obětí manipulace nebo vyřizování účtů. "Bohužel pro to nemám důkazy a nechci se ani do ničeho pouštět, ale trvám na tom, že jsem uvedené činy nespáchal."

Ilustrační foto.
Měl zavinit smrt čtyř orlů a dvou krkavců

Státní zástupkyně Věra Smíšková měla z rozsudku radost: "Vůbec jsem nečekala, že soud přihlédne i k nepřímým důkazům ohledně smrti orlů a krkavců. O to jsem s rozsudkem spokojenější. Policie i soud odvedly dobrou práci." Státní zástupkyně totiž ve své závěrečné řeči připustila skutečnost, že pro smrt orlů a krkavců nejsou dostatečné důkazy a trvala pouze na trestu za přechovávání jedů. 

Se svým právním zástupcem si vzali lhůtu na odvolání. Obžalovaný se svým obhájcem Milanem Dočkalem věří, že u krajského soudu dopadne líčení jinak.