S dalším nápadem, jak do města přilákat investora, který by zde postavil supermarket, přišli Netoličtí. Tentokrát nabízejí cenově zvýhodněný pozemek. Ovšem, jen za splnění jedné zásadní podmínky.


„Rozhodně bychom chtěli, aby tu supermarket fungoval. Rozhodli jsme se, že pokud by se našel investor, je tu možnost, že bychom mu dali zvýhodněnou cenu na pozemek za předpokladu, že by u supermarketu postavil autobusové zastávky," říká starosta Netolic Oldřich Petrášek.


Podle něho nejsou zastávky na náměstí, kde v současné chvíli autobusy zastavují, ideální. Takto by v podstatě Netoličtí vyřešili hned dva problémy najednou.


Zatím se ale městu, i když podle propočtů starosty má spádovost až 9 tisíc lidí, nepodařilo najít nikoho, kdo by chtěl supermarket postavit.


„Osobně nejsem zastánce supermarketu. Jsme jedním z posledních měst, které „nehyzdí" podobný „architektonický skvost. Samozřejmě, že z pohledu nakupujících a těch, kteří si nemohou dojet nakoupit do supermarketu do Prachatic, Budějovic či Vodňan požadavek na supermarket chápu, nicméně je třeba brát i zřetel na to, co by supermarket znamenal pro místní obchodníky," říká radní Iveta Uhlíková. Dodává, je to ovšem její osobní názor a respektuje rozhodnutí zastupitelstva.

V jednání:
Netoličtí hledají investora, který by vystavěl ve městě supermarket, prostřednictvím developerské firmy. Někteří obyvatelé města v minulosti navrhovali, aby supermarket vznikl na místě současného kulturního domu.

Už několik let jednají Netoličtí s různými investory a oslovují je, aby ve městě postavili supermarket. Po léta marně. „Přitom se stavějí i v menších městech. Na větší nákupy tak musejí naši obyvatelé jezdit jinam. Na druhou stranu, nabídka místních obchodníků se neustále zlepšuje," říká starosta Oldřich Petrášek.


Proto nyní předali hledání investora realitní kanceláři. „Čekáme, zda bude ona úspěšnější, než jsme byli zatím my. Předali jsme jí proto veškeré podklady," poznamenal starosta.


Samotní obyvatelé města o supermarket rozhodně stojí. Mimo jiné už před časem někteří navrhovali, aby vyrostl na místě současného kulturního domu. To ve chvíli, kdy město začalo uvažovat o jeho demolici. S tímto pozemkem se ale na jeho výstavbu nepočítá. „Prostor, kde by mohl supermarket vyrůst, je na Benýdkově. Tam je ideální místo," upřesnil starosta. „Určitě nám tu supermarket chybí," dodal starosta.