Kristýna Krejčová obsadila 2. místo ve výtvarné soutěži o nejkrásnější vánoční dárek před 100 lety, kterou Úřad vlády ČR vypsal pro děti z dětských domovů ke 100. výročí vzniku republiky.

Kristýna Krejčová byla druhá.Zdroj: Jiří PánMladá výtvarnice namalovala obrázek, jehož motivem je starý kočárek. „Ráda čtu a dostala jsem jednou knihu o starých kočárcích. Tak jsem jeden namalovala, protože to je pro mne ten nejkrásnější dárek,“ uvedla Kristýna Krejčová.

Mohla si prohlédnout Strakovu akademii a nejen pracovnu premiéra a kanceláře jeho sekretariátu, ale i ostatní reprezentační prostory, kde se v minulosti i v současnosti řeší dějiny našeho národa.

Kristýnu doprovázeli ředitelka domova Anežka Hosnedlová a její zástupce Jiří Pán. „Od nás dostala Kristýna ještě speciální potřeby na malování,“ dodal Jiří Pán.

Kromě toho ale došlo v Praze ještě k jednomu setkání. Po po více než pěti letech se setkali s chlapcem, který celou soutěž vyhrál, a který v minulosti také žil v dětském domově ve Volyni.

Soutěž Úřadu vlády ČR pro dětské domovy:
- Ze 132 výtvarných prací, které se sešly, bylo vybráno 10 nejlepších.
- Premiér se více jak hodinu věnoval všem pozvaným autorům a jejich doprovodu. Ve svém vystoupení zhodnotil záslužnou práci pracovníků dětských domovů při výchově jim svěřených dětí a pak výtvarná díla jednotlivých účastníků. Ptal se na nápad, který je přivedl k vytvoření díla, které zaslali do soutěže a každého ocenil – diplomem a výtvarnými potřebami, aby mohli svůj talent dále rozvíjet.
- Po slavnostním předávání ocenění se premiér s každým jednotlivě vyfotografoval, byla i společná fotka všech účastníků s premiérem. Po prohlídce bylo pro všechny přítomné připraveno občerstvení.