Ten má na svědomí hned dvě loupeže a své jednání si může v klidu probrat v policejní cele. „V úterý odpoledne nejprve v jednom baru na Vimpersku požadoval po obsluze vydání výhry z hracího automatu, ačkoli sám nehrál. Když mladá žena přišla do místnosti s automaty, agresor ji  fyzicky napadl a srazil na podlahu," shrnul policejní mluvčí Milan Bajcura. Přitom se mladík snažil vytrhnout obsluze z ruky kasírtašku. „Žena ale peněženku s finanční hotovostí nepustila, a tak mladík  z baru utekl," dodal k první loupeži mluvčí policie.

Fakt, že si napoprvé nepřišel k penězům, přiměl mladíka v nezákonném jednání pokračovat. Podle policistů jen o několik desítek minut po prvním pokusu dorazil do obchodu benzinové čerpací stanice a požadoval po obsluze vydání cigaret. „Ve chvíli, kdy se k němu obsluha otočila zády, došel k ní za prodejní pult, chytil ji za krk a několikrát udeřil do hlavy. Stále ji přitom držel za krk a křičel, ať mu dá peníze nebo použije hrubé násilí," popsal Milan Bajcura následující událost.
Po získání peněz odcizil ještě několik lahví alkoholu a utekl. Po loupeži utíkal z města, ale již s vimperskými policisty v patách. „Podezřelý překonal vodní tok a utíkal dále, policistům však neunikl. Zakrátko jej zadrželi a předvedli na obvodní oddělení," doplnil policejní mluvčí.

Ve středu muži prachatičtí kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání zločinu loupeže, spáchaného formou pokračování v trestném činu. Poté ho umístili do policejní cely a státnímu zástupci podali návrh na vzetí do vazby. Ten státní zástupce akceptoval a mladík bude místo na svobodě trávit čas ve vazební věznici v Českých Budějovicích.

Podle Milana Bajcury může pachateli v případě odsouzení hrozit až desetiletý trest odnětí svobody nepodmíněně. Z přečinu krádeže, který je totiž ve spojení s násilím, už se stává zločin loupeže, a tam je trestní sazba vyšší, což si často pachatelé takové trestné činnosti vůbec neuvědomují. „V podobných případech, kdy došlo i ke zranění napadených osob, by k tomu mohl soudce při stanovení výše trestu přihlédnout a trest i zpřísnit," podotkl Milan Bajcura.