Pravidla užívání i ceny za pronájem hokejbalové arény schválili prachatičtí radní. Každý, kdo si hřiště pronajme, zaplatí za hodinu 250 korun. Podle slov starosty Martina Malého ředitelka Sportovního zařízení Prachatice Radovana Kutláková předložila kalkulaci poté, kdy si zjistila ceny na podobných sportovištích. „Peníze půjdou na pokrytí nákladů hřiště. Ne však celého, to nestačí. Cena za pronájem je jedna z nejnižších,“ zhodnotil starosta.

Radovana Kutláková potvrdila, že hokejbalové hřiště už má svého správce. Je jím Josef Parkman. „Ten zájemcům areál otevře a také od nich zase převezme,“ řekla. Ujistila, že využít hřiště mohou školy, sportovní týmy i veřejnost. Musí to být organizovaně. 
V provozním řádu se každý dozví telefonní číslo, na kterém si lze areál rezervovat. „Ti, kdo prostor budou využívat pravidelně nejméně čtyřikrát do měsíce, získají množstevní slevu,“ vysvětlila. Nyní existuje rozpis tréninků i zápasů hokejbalistů. „V případě, že není hřiště obsazené, poskytneme ho. Třeba týden si areál vyzkoušeli hráči ze Záblatí,“ popsala.

Hokejbalista Jan Turek byl proti zpoplatnění. „Jako tátu mě to mrzí. Jako Prachatičák se nedivím, že hřiště musí být zamčené, má pravidla a ceník. Jinak to tu nejde,“ zhodnotil. Uznává, že tým platil za užívání hřišť všude jinde. „Za hřiště v takové kvalitě, jako máme my, je cena příznivá,“ řekl. Myslí si, že by měly být stanoveny hodiny s nižší cenou a dohledem správce, kdy by na hřišti mohly hrát děti, které nejsou v žádném týmu.