V Buku pravidelně dokazují, jak se umí bavit bez ohledu na věk a pohlaví, když zapomenou na zažité konvence. Další ročník Sjezdu na čemkoliv se sice o týden posunul a změnit bylo třeba také místo konání, to ale na dramatičnosti závodu spíše přidalo.

Úžasné odpoledne plné zábavy prožili v sobotu všichni, kteří přišli závodit i fandit ve sjezdu na čemkoliv. A že to na namrzlém sněhu z kopce parádně jelo, tedy těm, kteří nepodcenili přípravu stroje. | Video: Deník/Miroslav Fuchs

Místo pod slepičárnou se tak sjížděla louka pod lesem jen o několik desítek metrů dál. Důvodem nebyla určitě aktuálně řádící ptačí chřipka, ale spíš fakt, že za poslední týden pod slepičárnou sníh hodně zmizel. Jenomže inverze, obleva a postupné další mrazíky vytvořily na závodní dráze hodně rychlý povrch, takže pořadatelé museli pod kopcem natáhnout ochrannou síť. Nutno říci, že se některým docela hodila.

A koho mohli diváci a fandové vidět při cestě z kopce do cílové pásky? Kromě sportovně laděných borců vybavených sáněmi, bobami i talíři vypustil startovní komisař na trať Cecilku s Pepičkou, Housenku, Stiga z Top Gearu, Vosu na bonboně, Kadibudku, Sypací vůz, Vanu, Turbokřeslo, ale i Obývákovou pohodu, celou ZOO nebo pořádně ozvučenou toaletu. 

Všem v cíli pak přišlo vhod občerstvení, ať už horký čaj, nebo vuřty, které připravené od členů týmu ZOO stačilo jen přidržet nad ohněm a na čerstvém vzduchu po skvělém výkonu sníst. Tak za rtok opět nashledanou.