Pro tento rok jsme jako téma vybrali „Hudební a muzikálový vlak“ dopravce České dráhy. Na pomyslnou nejvyšší notu – Kubovu Huť Vás již tradičně vyveze motorová lokomotiva „Bardotka“ za pomoci druhé lokomotivy „Lega“.

Zvláštní vlaky, odjíždí z vimperského nádraží v 7:50, 9:50, 11:50 a 13:50. Na střeše českých železnic bude pro cestující nachystáno občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář. Dalším zázemím pro cestující i návštěvníky akce bude spolkový depozitář v bývalém železničním skladišti ve Vimperku. Zájemci si zde budou moci zakoupit upomínkové předměty či odeslat přání do Nového roku. Další možností jak aktivně strávit den je absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní pohled a razítko. Vzhledem k polomům v oblasti Boubína bude umožněn výstup z Kubovy Hutě a Vimperka, cesta ze Zátoně je však uzavřená.

Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:50, 10:50, 12:50 a 14:50, příjezdy do Vimperka pak v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15. Jako v minulých letech jsme zachovali přímé spojení prvním a posledním zvláštním vlakem ve směru ze/do Strakonic (Strakonice odjezd 6:17, příjezd 16:35). Za zpáteční jízdenku Vimperk – Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 70,- Kč, děti od 3 do 15 let 30,- Kč, jednosměrná jízdenka pro dospělého je za 40,- Kč. Děti do 3 let přepravíme zdarma. Přeprava psů, kočárků, lyží, sání, bobů a hudebních nástrojů je bezplatná, pouze však do vyčerpání kapacity vozů. Na trase Strakonice – Vimperk a zpět platí zvláštní úsekové jízdné. Podrobné informace o jízdách zvláštních Silvestrovských vlaků a cenách jízdného naleznete také na našem webu spzs.sweb.cz, Facebooku a na plakátech.

Proč tedy nestrávit závěr roku v hudebním a muzikálovém vlaku, se Stifterovým pošumavským železničním spolkem a Českými drahami, na Kubově Huti.

Vladislav Šlégr