Kumulativně je v kraji evidováno 99 159 případů, z toho 97 172 vyléčených. Hlášeno nebylo žádné úmrtí s COVID-19, těch je celkem 1 794. Počet aktivních případů vzrostl na 193.

Jeden z 26 případů je dohlášený z minula, tři jsou importovaná onemocnění z dovolených v Chorvatsku. Podle aktuální tiskové zprávy z Krajské hygienické stranice bylo dalších osm onemocnění potvrzeno na táborech letní dětské rekreace, další dva případy jsou z atletického soustředění. Laboratoře přijaly k PCR vyšetření 572 vzorků a 156 od samoplátců.

„Struktura dnešních případů je typická pro letní dny a je z ní patrné, jaké činnosti a jaká místa jsou nyní pro přenos infekce nejrizikovější. Bohužel připomíná stav, jaký jsme zažili již vloni v srpnu před nástupem podzimních a zimních vln, samozřejmě s tím zásadním rozdílem, že nyní je vnímavá až na výjimky mladší, neočkovaná část populace. Největší penzum dnes potvrzených případů je ze dvou táborů letní dětské rekreace, celkem osm, další dva přibyly ke třem včerejším a dvěma předvčerejším mezi účastníky atletického soustředění. Tři případy jsou importy z dovolených v Chorvatsku, opět je mezi nimi i klient cestovní kanceláře pro mladé, mezi jejímiž klienty nyní prakticky denně registrujeme pozitivní případy, třikrát šlo o přenos v rodině,“ uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Hodně lidí se má v pátek 13. na pozoru. Nechybí ale ani vtipy na tento pověrami opředený den.
Je podle vás pátek 13. nešťastný? Podívejte se, kde má tato pověra kořeny

Co se týče aktivních případů, k dnešku je aktuálně po pěti na Strakonicku a Českokrumlovsku, 11 je na Písecku, 16 na Prachaticku, 17 na Jindřichohradecku, 34 na Táborsku a 105 na Českobudějovicku. Počet karantén vzrostl na 260.

Kvůli covidu zavřeli tábor, padla pokuta

V souvislosti s onemocněním COVID-19 řeší hygienici klastr na zotavovací akci pro 67 dětí na Českokrumlovsku. Tábor byl předčasně ukončen v úterý. „Onemocnění bylo potvrzeno nejprve u jednoho vedoucího v závěru minulého týdne, postupně u dalšího a k dnešku jde o jedenáct osob, pět dospělých a šest dětí. Na další výsledky PCR testů čekáme,“ uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých KHS Marie Nosková.

„Dnes jsme organizátorovi zotavovací akce na Českobudějovicku udělili blokovou pokutu ve výši tři tisíce korun v souvislosti s nedodržením požadavků na testování dětí v určeném intervalu jednoho testu do týdne. Zjistili jsme, že z třiceti tří rekreovaných dětí čtyři nebyly ve stanovené frekvenci řádně testovány. I touto cestou žádáme organizátory letních dětských rekreací, aby věnovali dodržování protiepidemických opatření mimořádnou pozornost, prevence začíná právě u pravidelného testování dětí i vedoucích,“ doplnila Marie Nosková.