A stále je předmětem velkých sporů. Rybník prý totiž propouští vodu, což negativně ovlivňuje zejména terén na závodišti.
Kvůli této situaci už byl zrušen tradiční jarní parkur a hrozí, že bude muset být zrušen i ten podzimní. Pro pořadatele z jezdeckého oddílu TJ Sokol Husinec to je samozřejmě velká komplikace, která se navíc zřejmě neobejde bez sankcí.
„Pokud se parkur neuskuteční, dostaneme pokutu za odvolání nahlášené akce,“ upozorňoval zástupce TJ Sokol Husinec Jiří Oulický. Podle jeho slov byla pod hráz rybníka umístěna na jaře drenáž, to prý ale není dostatečné. A město navíc nad celým problémem přivírá oči. „Rozhodně to pro nás není příznivý postoj. Odbahnění rybníka a rekonstrukce jeho hráze byla akce města, proto mi připadá zcela přirozené, že by jí město mělo dotáhnout tak, aby vyhovovala všem. Podle mého názoru ale v době před volbami už se nic dít nebude a z rybníka se stane Černý Petr pro nově zvolené zastupitelstvo,“ uvažoval Oulický.
Podle místostarostky města Vlasty Kalinové rybník ještě nebyl zkolaudován a nic tak ještě není uzavřeno. „Jsem samozřejmě laik, takže situaci neumím posoudit z odborného hlediska. Jako obyvatel města ale vím, že v místech, kde se rybník nachází, býval vždycky jen potůček. A v době, kdy už tady byl rybník, bývalo kolbiště pod vodou vždycky, když trochu více pršelo. Například při Husových slavnostech v letošním roce, když bylo sucho, byl i na parkurovém kolbišti dobrý terén, a to už v době, kdy by měl být povrch ovlivněn prosakováním vody z rybníka. Mohou to tak být jen domněnky Jiřího Oulického,“ upozorňovala Vlasta Kalinová s tím, že rybník se bude kolaudovat letos na podzim.

Šebelů rybník je součástí rybářského revíru Blanice Vodňanská 6 – Husinecká přehrada, ke kterému patří také rybníky v Prachaticích či Vlachově Březí. Kvůli odbahnění a rekonstrukci hráze se v něm ale několik let nebudou smět chovat ryby. I bez ryb ale rybník zůstává rybářským revírem. A navíc prý nemá zpracovaný ani manipulační řád.
„Dotazoval jsem se oficiálně za rybářskou organizaci, jak by se mělo v této době s rybníkem nakládat. Byla mi sice přislíbena okamžitá odpověď, zatím jsem se jí ale nedočkal. Z revíru rybník vyjmutý nebyl, stále se na něm tedy smí chytat. Ryby tam ale vysazovat nesmím,“ vysvětloval situaci hospodář Místní rybářské organizace Husinec Milan Sucharda s tím, že kdyby tam ryby nasadil, město by muselo vracet grant, který na odbahnění rybníka dostalo.
„Nechci dělat žádné zle, ryby tam nasazovat rozhodně nebudu. Ten rybník je ale předmětem sporu mnoha lidí, i když se o tom moc nemluví. Už při posledním kontrolním dnu bylo upozorňováno na různé nedostatky. To ale není moje starost, já bych jen rád věděl, jak se má s rybníkem nakládat,“ doplnil Sucharda.
Dva roky se tedy do rybníka nebudou moci vysadit žádné ryby. A to proto, aby nebylo porušováno dno. A i po dvou letech se tam vysadí jen ryby speciálně určené výzvou, které dno nebudou narušovat.
„Je pravda, že je kolem rybníka mnoho bodů, které se z hlediska zákona či výzvy musejí splnit, a na některé jsme možná zapomněli. Hospodáře ale samozřejmě vyrozumíme,“ ujišťovala husinecká místostarostka Vlasta Kalinová. Vysvětlovala dále, že k provedení odbahnění byla přizvána firma, která má s odbahňováním rybníků velké zkušenosti v rámci celého Jihočeského kraje, a je pověstná dobře odvedenou prací.
„Doufám tedy, že ohledně rybníka žádné další rozbroje nebudou a že bude odbahněný sloužit dobře všem. Stavba si ale musí sednout,“ uvedla místostarostka závěrem.