Prachatickému deníku to včera řekl starosta města Martin Malý.   „Komunikaci je vhodné zachovat už jen proto, že město její postavení zaplatilo z rozpočtu. Zůstane ovšem pouze pro zvláštní události typu povodně nebo jiné havárie v této lokalitě. Tedy ve chvíli, kdy bude použita jako objízdná trasa," zkonstatoval. Radní tak dodrželi požadavek Dopravního inspektorátu a silničního úřadu. „Ti dali k zachování cesty nesouhlasné stanovisko," řekl Martin Malý.

Dopravní inženýr Policie ČR v Prachaticích Václav Kalous řekl, že není možné silnici povolit jako běžnou komunikaci, protože vlastně ani neexistuje. „V době rekonstrukce Rumpálovy ulice to byla součást stavby, která měla být vrácena do původního stavu," vysvětlil. Podle jeho slov není komunikace zavedena v katastrálních mapách, územním plánu ani v pasportu silnic. „Nemohu souhlasit s cestou, která vlastně není," upřesnil Václav Kalous.

Starosta zatím nedokázal přesně říct, jakým způsobem bude průjezd omezen. „Uvažujeme o mobilních zábranách typu betonových kuželů nebo závory. Musí to být něco, co mohou hasiči v případě potřeby okamžitě odstranit," vysvětlil s tím, že o možnostech budou radní diskutovat.