„Důvodem jsou velké  polomy na rakouské straně, které zatarasily silnici,“ vysvětlil Martin Grožaj z prachatického střediska Správy a údržby silnic. Silnice, která spojuje Čechy a Rakousko a je hojně využívaná především milovníky lyžování na rakouské straně bude zavřená minimálně do čtvrtečního (10. ledna) večera.

Prachatičtí silničáři proto umístí zákaz vjezdu už do Nové Pece.

Provoz na silnici první třídy z Volar ve směru na Lipno zastavila ve čtvrtek 10. ledna po poledni nehoda osobního a nákladního automobilu. Krátce po dvanácté hodině tam na pomoc vyjížděla jednotka hasičů. Výjezd z Volar na Lipno tak bude podle informací policie nejméně do dvou hodin odpoledne uzavřen.

Podle posledních informací je prachatická Správa a údržba silnic bez jednoho posypového vozidla. Při nehodě na trase z Volar na Lipno, totiž narazilo osobní auto do sypače. Jeho poškození je značné, posypové auto má poškozenou zadní část s rozmetadlem posypu. Další komplikace v dopravě na sebe ve čtvrtek 10. Ledna po poledni nenechala dlouho čekat. Na stejné silnici, v úseku Želnava – Volary, zablokoval silnici ve Slunečné kamion. Ten zůstal viset v kopci do Slunečné ve směru od Želnavy.

Čtvrt hodiny po poledni  hlásí prachatičtí policisté další dopravní nehodu. Tentokrát to je na silnici z Prachatic na Český Krumlov. U obce Ktiš havaroval kamion. I tento úsek silnice musí být uzavřen, protože začne vyprošťování kamionu. Policisté odhadují vyprošťovací práce do zhruba pěti hodin odpoledne.

Komunikace mezi Srním a Čeňkovou Pilou je aktulně uzavřena. Velká sněhová nadílka tam uvěznila kolonu aut. Odklízení sněhu pokračuje.

Cesta z Myších domků na Horskou Kvildu je taktéž neprůjezdná.

Sněhu na horách dál přibývá, Hochficht hlásí 170 cm, Lipno už má kolem metru.
Hochficht má rekordní množství sněhu, Schöneben je zavřený