Poslední zbytky budovy bývalého areálu Madety zmizí s největší pravděpodobností dnes, nebo zítra. Zůstanou jen hromady suti. Ale i ty by měly do konce března skončit někde na skládce. Prachatickému deníku to včera potvrdil zástupce společnosti Rent Group v Prachaticích Zdeněk Mrzena.


Demoliční práce mohla příbramská firma s příznivými klimatickými podmínkami urychlit, a tak to vypadá, že ještě než stihne společnost požádat o stavební povolení, bude celý areál vyklizený. „Žádost o územní rozhodnutí 
v současné době posuzuje stavební úřad," zkonstatoval Zdeněk Mrzena s tím, že až po jeho vydání společnost podá žádost o stavební povolení. Tedy zřejmě v letos v dubnu.


Teprve po nutném zákonném kolečku na úřadech a dodržení všech potřebných lhůt se začne se samotnou výstavbou nového objektu. Zdeněk Mrzena odhaduje, že nové obchodní centrum se začne stavět s největší pravděpodobností letos o letních prázdninách.


Stejná firma by pak měla podle domluvy s prachatickou radnicí postavit také hřiště v Rumpálově ulici. „Zda se bude stavět souběžně s obchodním centrem, zatím není rozhodnuté," řekl s tím, že jisté je jen to, že hřiště bude investor předávat městu nejdéle v den kolaudace nového obchodního centra.

Madeta v čase:
Loni v květnu skončila výroba mléčných výrobků v Madetě Prachatice. Už v červenci Madeta areál prodala. Nový majitel požádal o změnu územního plánu, kterou letos v lednu odsouhlasili zastupitelé. V únoru se pak na základě demoličního výměru začaly objekty v areálu bourat. Areál by měl být vyklizen do konce března. O letních prázdninách se zřejmě začne stavět obchodní centrum.